1 - 0
ACS Poli Timișoara logo ACS Poli Timișoara
marți, 8 august, ora 16:45
90 |

Final de meci. FC Botoşani a învins-o cu 1-0 pe ACS Poli Timişoara şi a ajuns la 13 puncte din 15 posibile.

89 |
Cartonaş galben pentru Benjamin Kuku, primul pentru botoşăneni din acest meci.
86 |
Ocazie ACS Poli! Gafă mare a lui Muşat, care l-a pus în poziţie de gol pe Alexandru Ciucur, însă fotbalistul Timişoarei a reluat puţin peste poarta lui Cobrea.
83 |
Schimbare la FC Botoşani. Lorand Fulop este înlocuit cu Olimpiu Moruţan.
81 |
Marius Croitoru a şutat de la 18 metri, fără probleme însă pentru goalkeeperul gazdelor, Alberto Cobrea.
78 |
Schimbare la ACS Poli. Alexandru Munteanu i-a luat locul lui Alexandru Ciucur.
72 |
Schimbare la ACS Poli. Artean este înlocuit de Soljic.
64 |
Schimbare la ACS Poli. Miguel a intrat în locul lui Cristian Bud.
62 |
Sebastian Mailat a primit primul cartonaş galben al partidei.
60 |
Ocazie FC Botoşani! Andrei Miron a reluat cu capul puţin pe lângă poartă, după o lovitură de colţ.
58 |
Schimbare la FC Botoşani. Mihai Roman este înlocuit de Tiberiu Serediuc,
58 |
Ocazie ACS Poli! Şansă imensă de egalare pentru timişoreni, ratată de Sebastian Mailat, care a reluat puţin pe lângă poartă din poziţie ideală, singur cu portarul gazdelor.
55 |
Schimbare la FC Botoşani. Benjamin Kuku i-a luat locul lui Daniel Popa.
46 |
A început repriza a doua a partidei de la Botoşani.
45 |
Final de primă repriză. FC Botoşani o conduce cu 1-0 la pauză pe ACS Poli Timişoara.
43 |
Ocazie FC Botoşani! Laurenţiu Buş l-a depăşit foarte uşor pe Cristian Melinte, însă şutul său la colţul scurt a fost respins în corner de Vasile Curileac.
38 |
FC Botoşani avea zece puncte înaintea acestei partide, iar ACS Poli patru puncte mai puţin.
29 |
Goooool FC Botoşani! Lorand Fulop a deschis scorul după o centrare a lui Daniel Popa, deviată de Gabriel Cânu.
16 |
Mihai Roman bate bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, însă mingea se duce puțin peste poartă.
7 |
FC Botoșani a început mai bine partida. Jucătorii lui Costel Enache au fost mai periculoși în debutul meciului, dar nu au reușit să-și creeze ocazii periculoase de a marca.
1 |
A început partida! Lovitura de start le-a aparținut celor de la Timișoara.

Video rezumat: FC Botoșani - ACS Poli Timișoara

FC Botoșani - ACS Poli 1-0. Liderul-surpriză din Liga 1 a ajuns la 13 puncte după cinci etape

FC Botoşani se menţine pe primul loc în Liga 1, după ce a învins-o pe ACS Poli Timişoara cu scorul de 1-0, în etapa a cincea din noul sezon.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Lorand Fulop (29), după o minge deviată de Gabriel Cânu.

Meciul a fost unul cu multe greşeli tehnice de ambele părţi.

Gazdele, neînvinse după cinci runde, au mai avut o ocazie bună de gol prin Laurenţiu Buş (43), dar portarul Vasile Curileac s-a opus la şutul la colţul scurt.

Poli a ratat ocazii prin Sebastian Mailat (58) şi Alexandru Ciucur (86).