0 - 0
CS U Craiova logo CS U Craiova
16.12.2016, ora 20:30
90+4 |
FINAL DE MECI! Concordia şi CS U Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, iar oltenii ratează o nouă şansă de a urca, măcar pentru o zi, pe primul loc în Liga 1.
90+3 |
Cartonaş galben pentru Bărboianu.
88 |
Ultima schimbare la gazde. Ciobanu, intrat pe teren în repriza a doua, a fost înlocuit de Neluţ Roşu.
87 |
Ocazie Craiova! Băluţă a irosit o nouă şansă de a deschide scorul. Şutul său puternic de la marginea careului a fost respins de Bălgrădean, apoi, pe urmărire, Bancu a tras pe lângă, dar din offside.
84 |
Bălgrădean a primit galben, pentru un fault asupra lui Andrei Ivan.
83 |
O schimbare şi la oaspeţi. Bancu a intrat în locul lui Gustavo.
75 |
O nouă modificare la Chiajna. Padovani a intrat în locul lui Pena.
75 |
Raul Costin e şi el avertizat, după faultul asupra lui Băluţă.
66 |
Ocazie Craiova! O nouă şansă venită după o centrare a lui Vătăjelu. Băluţă, care s-a aşezat pentru un şut puternic din interiorul careului, a fost blocat providenţial.
64 |
Ocazie Chiajna! Cea mai mare oportunitate pentru gazde a fost ratată de Bucurică, al cărui şut de pe loc, din interiorul careului, a lovit transversala.
63 |
Schimbare la gazde. Ciobanu a intrat în locul lui Serediuc.
59 |
Ocazie Craiova! O nouă şansă irosită de oaspeţi, prin Mateiu, care a trimis cu capul din apropiere, după o lovitură liberă de pe partea stângă, însă pe direcţia lui Bălgrădean, care a reuşit să respingă.
55 |
Cartonaş galben pentru Bucurică, pentru henţ.
54 |
Cristescu a primit cartonaşul galben, după un duel cu Vătăjelu.
54 |
Ocazie Chiajna! Replica ilfovenilor a venit repede. Răducanu l-a păcălit uşor pe Kay şi apoi a încercat să trimită din cădere în plasă, dar mingea a trecut aproape paralel cu linia porţii.
53 |
Ocazie Craiova! Vătăjelu a centrat excelent de pe partea stângă, dar Gustavo nu a reuşit să ajungă la minge şi să trimită mingea în poartă cu capul.
46 |
45 |
PAUZĂ! Concordia şi Craiova sunt la egalitate, scor 0-0.
44 |
Mateiu a luat o acţiune pe cont propriu şi a tras de la marginea careului, dar mingea nu a prins spaţiul porţii lui Bălgrădean.
36 |
Ocazie Chiajna! Şansă uriaşă pentru gazde. Serediuc, lansat superb de Cristescu, a scăpat singur cu portarul advers, dar finalizarea sa a lăsat de dorit, iar Calancea a reuşit să respingă.
16 |
Ocazie Craiova! Andrei Ivan a intrat în careu şi a tras puternic, dar peste poarta lui Bălgrădean.
6 |
Fază controversată în careul gazdelor. Craiova a cerut penalty în urma unui posibil fault asupra lui Gustavo. reluările au arătat că jucătorul brazilian a fost împiedicat de Albu să joace mingea.
3 |
Cartonaş galben primit de Nuno Rocha, pentru simulare.
1 |
A început meciul. Lovitura de start le-a aparţinut gazdelor.

Video rezumat: Concordia Chiajna - CS U Craiova

Concordia - CS U Craiova 0-0. Oltenii au egalat Steaua la puncte, dar au ratat şansa de a deveni lideri

Remiză în primul meci al etapei a 21-a din Liga 1. Concordia şi CS U Craiova nu au putut înscrie la Chiajna, iar oltenii rămân în afara podiumului.

Oltenii au cerut penalty în minutul 6, după ce Gustavo a fost blocat de Albu, iar Andrei Ivan a şutat primul spre poarta fostului coechipier Bălgrădean, dar nu a nimerit ţinta.

Portarul Concordiei a blocat apoi şutul lui Gustavo, dar cea mai mare ocazie de până la pauză le-a aparţinut gazdelor. Serediuc, excelent lansat de Cristescu, nu l-a putut învinge pe Calancea.

În prima repriză, Zlatinski a şutat şi el periculos, dar mingea a ocolit spaţiul porţii.

La reluare, Mateiu a fost blocat de Bălgrădean, iar Bucurică a nimerit bara la cealaltă poartă. Fundaşul stânga al gazdelor a intervenit apoi salvator la şutul lui Băluţă.

Tot mijlocaşul oltenilor a avut ultima ocazie importantă, dar Bălgrădean s-a opus, iar Concordia - CS U Craiova s-a încheiat 0-0.

Echipa pregătită de Gigi Mulţescu egalat Steaua la numărul de puncte, dar a ratat şansa de a deveni măcar pentru o zi lider şi rămâne în afara podiumului.