Junior Morais intră în careu și șutează în plasa laterală.
Steliano Filip îi lasă locul lui Maxi Oliva.
Steliano Filip șutează pe lângă poartă.
67 |
Nemec șutează cu piciorul stâng, pe lângă poartă, din interiorul careului.
65 |
Viitorul deschide scorul cu CFR Cluj, după ce Iancu a transformat un penalty obținut de Coman, în urma unui fault al lui Larie. La aceste scoruri, Viitorul e campioană!
59 |
Cartonaș galben pentru Romera.
58 |
Cartonaș galben pentru Pițian.
58 |
Nistor trage din interiorul careului, dar mingea este respinsă de Lung.
55 |
Start liniștit de repriză secundă în Ștefan cel Mare.
46 |
45+2 |
Pauză în Ștefan cel Mare. 1-1.
45 |
Florin Lovin nu mai poate continua și este înlocuit cu Viorel Nicoară.
44 |
3-0 pentru FCSB în meciul cu CS U Craiova. A marcat Antonio Jakolis.
44 |
Silviu Lung reține fără probleme o minge deviată de către Palic.
42 |
FCSB face 2-0 în meciul cu CS U Craiova, după ce Alibec realizează dubla. La Ovidiu, Viitorul și CFR se află la egalitate, 0-0.
40 |
GOOOOOOOOOOOOOL Dinamo!!! Adam Nemec marchează cu o lovitură de cap, după o centrare venită de pe partea dreaptă, de la Romera.
39 |
Palic trimite cu capul direct în brațele lui Silviu Lung, de pe linia careului de șase metri.
35 |
Antun Palic reia slab, din interiorul careului, dintr-o poziție foarte bună.
34 |
Silviu Lung respinge mingea reluată cu capul de Mahlangu.
32 |
GOOOOOOOOOOOOL Astra!!! Alexandru Ioniță deschide scorul după ce reia în poartă centrarea lui Budescu de pe partea stângă!
30 |
Meciul din Ștefan cel Mare s-a liniștit după cele două mari ocazii ratate de Astra în primul sfert de oră.
14 |
Încă o mare ocazie ratată de Astra! Alexandru Ioniță șutează în forță din interiorul careului, Penedo respinge în transversală, mingea ricoșează apoi în bara laterală, iar de acolo revine în brațele panamezului.
11 |
Mahlangu ratează prima șansă a ”câinilor”. Sud-africanul a șutat pe lângă poartă, din interiorul careului, după o pasă primită de la Busuladzic.
8 |
Astra ratează prima mare ocazie a meciului! Oros reia spectaculos, pe spate, dar Penedo reușește să respingă în corner.
1 |
A început meciul! Dinamoviștii au avut lovitura de start.

Dinamo - Astra 1-1. ”Câinii” încheie campionatul pe locul al treilea

Dinamo a încheiat campionatul pe locul al treilea, după ce a remizat cu Astra, 1-1, în ultima etapă din play-off, iar Viitorul și FCSB s-au impus în fața CFR-ului și, respectiv, a Craiovei.

Deși, înaintea partidei, aveau șanse matemtice la titlu, ”câinii” au început mai slab meciul, iar Oros și Ioniță au ratat două ocazii uriașe. Fostul rapidist chiar a deschis scorul, după o jumătate de oră, când a fost servit perfect de Budescu în fața porții.

Până la pauză, Dinamo a reușit să egaleze. Nemec l-a învins pe Silviu Lung cu o lovitură de cap, după ce, în minutele precedente, Mahlangu și Palic au trecut pe lângă gol.

După pauză, cele două echipe și-au creat puține ocazii, iar partida s-a încheiat cu scorul de 1-1.