Cristi Manea centrează în forță în fața porții, iar Cobrea respinge slab. Faza rămâne însă fără urmări pe tabelă.
  • 45+2 | Faze meciFC Botoșani
    Ciprian Deac trimite o centrare înșelătoare în fața porții, dar Cobrea reține fără emoții.
  • 45 | OcaziiFC Botoșani
    Ciprian Deac pătrunde în careu și șutează cu piciorul stâng, la colțul scurt. Mingea se scurge puțin pe lângă poartă.
  • 36 | OcaziiFC Botoșani
    Moruțan trage din apropierea careului, cu piciorul stâng, iar Vâtcă respinge în corner.
  • 35 | Faze meciFC Botoșani
    Billel Omrani reia cu stângul peste poartă, de la marginea careului.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL Botoșani!!! Andrei Burcă egalează cu o lovitură de cap, în urma unui corner. Fundașul Botoșaniului s-a înălțat de lângă Culio!
  • 29 | Faze meciFC Botoșani
    Jucătorii lui Costel Enache l-au înconjurat pe Marcel Bîrsan, după ce central din București nu a acordat penalty, după un posibil henț la Manea.
  • 29 | OcaziiFC Botoșani
    Golofca șutează de la aproximativ 20 de metri, mingea este deviată de Vinicius, dar Vârcă respinge în corner.
  • 27 | Faze meciFC Botoșani
    Omrani încearcă să retrimită în fața porții, iar Cobrea respinge în corner.
  • 22 | Faze meciFC Botoșani
    Vâtcă nu are probleme în a reține șutul deviat al lui Cătălin Golofca.
  • 20 | Faze meci
    După un început foarte bun, CFR a redus ritmul și a cedat posesia adversarilor, după ce a deschis scorul.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Ciprian Deac primește cartonașul galben, după un fault asupra lui Daniel Popa.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL CFR!!! Ovidiu Hoban deschide scorul cu un șut pe sub Cobrea, din interiorul careului, după ce a primit o pasă din partea lui Omrani.
  • 3 | Faze meciFC Botoșani
    Omrani ar fi putut rămâne singur cu portarul, însă a preluat slab, între cei doi fundași centrali ai Botoșaniului.

FC Botoșani - CFR Cluj 1-1. Debut cu stângul pentru Dan Petrescu

Revenit în Liga I după opt ani, Dan Petrescu a debutat cu un egal pe banca CFR-ului, 1-1 în deplasarea cu Botoşani. Pentru clujeni, urmează derby-ul cu campioana Viitorul.

Campioana transferurilor, CFR Cluj, a avut în primul 11 şase jucători veniţi în această vară. Dintre aceştia, Hoban a deschis scorul pe terenul Botoşaniului după zece minute.

În minutul 30, gazdele au cerut penalty, dar Marcel Bîrsan a acordat corner. Din acea fază însă, echipa lui Costel Enache a egalat prin Burcă.

Mijlocaşul care a ratat transferul la FCSB, Moruţan, şi-a încercat norocul de la distanţă, dar Vîtcă a respins.

În minutul 72, Omrani a căzut în careu, însă, în loc de penalty, francezul a primit al doilea galben şi a fost eliminat.

Patru minute mai târziu, atacantul împrumutat de Dinamo, Daniel Popa, a trecut puţin pe lângă pentru 2-1 în favoarea Botoşaniului.

S-a terminat 1-1, la primul meci al lui Dan Petrescu în Liga I după opt ani. Pentru CFR, a fost primul punct obţinut la Botoşani din ultimele patru deplasări.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano