Close up of Juventus FC kit
Juventus visează frumos! Vrea să vândă doi jucători cu 100 de milioane de euro
FOTBAL: FC BOTOȘANI - FC UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (30.10.2023)
Oficial FC Botoșani a renunțat la un jucător în plin campionat! Fotbalistul a fost deja prezentat la noua echipă
FOTBAL:MOLDOVA-ROMANIA, AMICAL (20.11.2022)
Universitatea Craiova, gata să dea lovitura! Mihai Rotaru vrea un internațional român

FC Botoșani FC Botoșani
    FINAL DE MECI! FC Botoşani s-a impus cu 2-0, iar Juventus rămâne în continuare singura echipă fără victorie în Liga 1, în acest sezon.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Serediuc a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Benga.
  • 89 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Botoşani! Replica moldovenilro a venit imediat, pe contraatac, dar Cobrea s-a opus şutului lui Serediuc şi a păstrat rezultatul neschimbat.
  • 87 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Juventus! Ghinion imens pentru echipa lui Marin Barbu. Măzărache şi Ţâră au trimis în bară la aceeaşi fază.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Măzărache a primit cartonaşul galben, pentru proteste.
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la moldoveni. Chitoşcă a intrat în locul lui Buş.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mihăescu, după un duel cu Serediuc.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Botoşani! Mihai Roman a dublat avantajul oaspeţilor, cu un şut din interiorul careului, după o fază superbă creată de Moruţan.
  • 76 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Botoşani! Elevii lui Costel Enache au ratat o nouă şansă de a se desprinde, pe contraatac, dar Moruţan s-a bâlbâit în momentul finalizării, iar apărarea lui Juventus a reuşit să respingă.
  • 73 | Schimbări
    Ultima schimbare la Juventus. Stoenac a intrat în locul lui Zaharia.
  • 72 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Juventus! Măzărache a luat o acţiune pe cont propriu, a pătruns în forţă şi a tras cu stângul din unghi, dar departe de poarta lui Cobrea.
  • 68 | Schimbări
    O nouă schimbare la moldoveni. Rodriguez a intrat în locul lui Bordeianu.
  • 61 | Schimbări
    A doua modificare la Juventus. Ţâră a intrat în locul lui Bărbulescu.
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la Botoşani. Popa i-a lăsat locul lui Serediuc.
  • 53 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Botoşani! Laurenţiu Buş a fost aproape de "dublă". Autorul unicului gol al partidei a primit la colţul lung, după o centrare de pe partea dreaptă, a driblat scurt şi a tras puternic, dar peste poartă.
    Schimbare la Juventus. Ciprian Petre a intrat în locul lui Dzalamidze.
    PAUZĂ! FC Botoşani conduce cu 1-0 la Ploieşti, în meciul cu Juventus, graţie golului marcat de Laurenţiu Buş.
  • 41 | Faze meciJuventus București
    Un prim moment periculos şi la poarta lui Cobrea. Zaharia a trimis pe lângă poartă din mijlocul careului, după o centrare de pe partea stângă.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Botoşani! Moldovenii au reuşit să deschidă scorul, prin Laurenţiu Buş. "Şeptarul" echipei lui Costel Enache a înscris cu capul, după o centrare excelentă a lui Unguruşan, aflat între trei adversari.
  • 12 | Faze meciJuventus București
    Moruţan a tras frumos din prima, de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a trecut puţin peste poarta lui Stoian, care se afla, însă, pe direcţia balonului.
  • 6 | Faze meciJuventus București
    Acţiune frumoasă a moldovenilor, finalizată de Roman cu un şut în diagonală, de pe partea dreaptă. Mingea a trecut, însă, pe lângă poarta lui Stoian.
    A început meciul. Lovitura de start i-a aparţinut lui Juventus.

Juventus - FC Botoșani 0-2. Moldovenii urcă pentru moment pe locul 2 în Liga 1

FC Botoşani a urcat pentru moment pe locul 2 în Liga 1, după victoria cu 2-0 obţinută în deplasare cu Juventus Bucureşti. Laurenţiu Buş şi Mihai Roman au marcat golurile care i-au dus pe moldoveni la 3 puncte de liderul CFR Cluj.

Moruţan a avut prima şansă a partidei, când a încercat să profite de soarele care îi intra în ochi portarului Stoian, dar nu prins spaţiul porţii de la aproximativ 25 de metri.

A reuşit, însă, să marcheze Laurenţiu Buş, în minutul 30. Jucătorul care a adus Supercupa României pentru Oţelul Galaţi a înscris cu capul, după o centrare foarte bună a lui Unguruşan.

Echipa lui Costel Enache a scăpat definitiv de emoţii pe final. În minutul 76, Mihai Roman a făcut 2-0 cu al treilea său gol din acest sezon, la capătul unei acţiuni personale de toată frumuseţea a lui Moruţan.

Singura echipă fără victorie din Liga 1, nou-promovata Juventus a avut şi ghinion. În minutul 87, Măzărache şi Ţâră au trimis în bară la aceeaşi fază.

Etapa viitoare, Juventus joacă la Viitorul, în timp ce FC Botoşani o întâlneşte acasă pe CSM Poli Iaşi, în derby-ul Moldovei.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...