3 - 0
Juventus București logo Juventus București
21 septembrie, ora 16:30
90+3 |
FINAL DE MECI! Viitorul s-a impus cu 3-0 în faţa lui Juventus, după o repriză secundă foarte bună.
79 |
Ultima schimbare la Viitorul. Dumitrescu l-a înlocuit pe Ţucudean.
78 |
GOOOOOOOOOL Viitorul! Abia intrat pe teren, Măţan încheie practic meciul, cu prima sa reuşită din acest sezon, după un nou assist al lui Cristi Ganea.
77 |
A doua schimbare la Viitorul. Măţan a intrat în locul lui Chiţu.
76 |
Ultima schimbare la Juventus. Ţâră a intrat în locul lui Băjenaru.
73 |
GOOOOOOOOOL Viitorul! Campioana şi-a dublat avantajul, prin golul marcat cu capul de Eric. Brazilianul a înscris din apropiere, după o centrare perfectă a lui Cristi Ganea.
69 |
Cel mai periculos moment al reprizei a doua îl are ca protagonist pe Cristi Ganea, care a avut şansa de a face "dubla", dar a fost blocat de Stoian.
61 |
Cartonaş galben şi pentru Horj, după un fault asupra lui Măzărache.
47 |
Mladen a văzut cartonaşul galben, după un fault asupra lui Băjenaru.
46 |
A doua modificare la Juventus. Ciprian Petre a intrat în locul lui Sesar.
46 |
Schimbare la oaspeţi. Zaharia a intrat în locul lui Stoenac.
46 |
45+2 |
PAUZĂ! Viitorul conduce cu 1-0, după golul marcat de Cristi Ganea.
39 |
Schimbare la Viitorul. Andrei Ciobanu, accidentat, i-a lăsat locul lui Mladen.
38 |
Cristi Ganea a avut ocazia de a face 2-0, dar şutul său cu stângul, de la marginea careului, a trecut pe lângă poartă.
34 |
Cartonaş galben primit de Ţucudean.
24 |
Țucudean șutează pe lângă poartă.
19 |
Lansat de Țucudean, Chițu nu reușește să-l învingă din interiorul careului mic pe Stoian.
18 |
Ștefan șutează din afara careului, dar Rîmniceanu reține fără probleme.
14 |
Cartonaș galben pentru Bărbulescu, după o intrare dură asupra lui Ganea.
12 |
GOOOOOOOOOOL Viitorul! Eric îi pasează lui Cristian Ganea, care preia printre doi adversari, iar apoi înscrie cu o scăriță.
11 |
Țucudean are o nouă șansă. Atacantul a reluat spectaculos, pe spate, peste poartă din apropiere.
2 |
Dublă ocazie ratată de Viitorul! Chițu șutează în bară din colțul careului, mingea ricoșează la Țucudean, care reia în transversală, cu poarta goală, din aproximativ 7 metri.

Video rezumat: FC Viitorul - Juventus București

Viitorul - Juventus 3-0. Campioana se apropie de locurile de play-off. Gol şi două assisturi pentru Ganea

Viitorul a trecut cu 3-0 de Juventus Bucureşti şi confirmă revenirea de formă. Campioana are trei victorii în ultimele patru etape şi se apropie de locurile de play-off.

Echipa lui Gică Hagi a început partida cu Juventus Bucureşti cu o ratare rară. În al doilea minut de joc, Chiţu şi Ţucudean au lovit bara la aceeaşi fază.

Zece minute mai târziu, Eric l-a găsit excelent pe Cristi Ganea, care a deschis scorul, după ce a săltat elegant mingea peste portarul advers.

Tot în prima repriză, Chiţu a ratat din nou şansa să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor.

În partea a doua, Ganea şi Eric au inversat rolurile de la primul gol, iar brazilianul a marcat pentru 2-0 în minutul 73 cu o lovitură de cap din apropiere.

Cinci minute mai târziu, Ganea a mai dat o pasă de gol, de această dată pentru Alexandru Măţan, care a stabilit scorul final, la doar câteva secunde după ce intrase pe teren.

După a treia victorie din ultimele patru etape, echipa lui Hagi va juca la Botoşani, luni, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 18:00.