1
Foto Totul a fost filmat! Ce a pățit un fan al lui Dinamo pe stradă, după ce a fost văzut de fanii Oțelului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-OTELUL GALATI, CUPA ROMANIEI BETANO (4.04.2024)
Video Universitatea Craiova a fost eliminată din Cupa României, dar Ivaylo Petev nu dezarmează înaintea derby-ului cu FCSB
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (24.07.2022)
Exclusiv Cristiano Bergodi e doar începutul! Dan Șucu anunță schimbări majore la Rapid: ”Președintele, chiar și acționarii”
LIVE Fotbal Club

VIDEO CS Severin - Oțelul Galaţi 1-1

22.09.2012, 10:46

CS Severin și Oțelul și-au împărțit punctele la capătul unui meci mai spectaculos decât o arată scorul, dar care finalmente nu ajută prea mult niciuna dintre formații.

bratislav punosevac sut
  • UCL: Barcelona - PSG, marți, 22:00, DGS 1

• UCL: Borussia Dortmund - Atletico Madrid, marți, 22:00, DGS 2

Egalul nimănui

Gazdele au început destul de avântat, iar Zaharia (5) și mai ales Golic (8) au trecut pe lângă gol. Oțelul a echilibrat de abia după primul sfert de oră, dar a făcut-o fără să stea prea mult pe gânduri. În minutul 20, Punosevac a înscris din apropiere după o pasă a lui Băjenaru, iar minutul 35 putea aduce desprinderea. Lansat excelent de același Punosevac, Iorga a scăpat singur cu Marinescu, dar a trimis la câțiva centimetri de bara din dreapta goalkeeper-ului celor de la Severin.

Cum ocaziile se răzbună, gazdele au lovit în prelungirile primei reprize: Thomas a agățat o centrare trimisă din dreapta, a făcut o preluare peste unul dintre fundașii gălățeni și apoi a finalizat pe colțul lung.

Cea de-a doua parte a adus un gol pentru Viglianti în minutul 51, însă reușita acestuia a fost corect anulată pentru fault în atac. Șapte minute mai târziu a venit rândul gazdelor să treacă iarăși pe lângă golul 2, Brăneț opunându-se printr-un reflex de senzație la lovitura capul lui Bălău. Partida a intrat într-un ritm pe contre și fiecare echipă putea tranșa meciul, cu un plus pentru elevii lui Nicolo Napoli. Eroul oaspeților a fost însă Brăneț, care a reușit să respingă de două ori în aceeași fază în minutul 81 la șuturile lui Neacșa și Thomas.

LIVE TEXT

Min - 90+2: Fluier final, CS Severin - Oțelul 1-1

Min - 88: Thomas îi lasă locul lui Arnăutu

Min - 81: Brăneț intervine de două ori după un șuturile lui Neacșa și Thomas! Ocazie mare pentru olteni să facă 2-1

Min - 77: Iese Punosevac și intră Inkango

Min - 73     : Galben pentru Golic

Min - 72: Intră Neacșa și iese Vancea la gazde

Min - 68: Stromajer șutează de la 18 metri lateral stânga, Marinescu respinge din plonjon

Min - 66: Iese Neagu la Oțelul și intră Filip

Min - 64: Iorga șutează la colțul scurt, prinde Marinescu

Min - 60: Stromajer intră în locul lui Viglianti

Min - 58: Bălău reia cu capul din șase metri spre poarta lui Brăneț, acesta scoate în corner printr-un reflex excelent

Min - 51: Viglianti înscrie din șase metri, dar golul este anulat pentru fault în atac

Min - 51: Vancea șutează de la 18 metri, mingea trece pe lângă stâlpul din dreapta lui Brăneț

Min - 46: Jocul a fost reluat

Min - 45+2: Pauză la Turnu Severin, CS - Oțelul 1-1

Min - 45+1 GOOOL SEVERIN, 1-1: Thomas restabilește egalitatea după o fază prelungită de atac a gazdelor!

Min - 45: Olah centrează în careu din partea stângă, Vancea deviază, însă Brăneț reține

Min - 41: Iorga trimite o minge în careu din lovitură liberă, Marinescu iese și boxează

Min - 35: Punosevac îl servește perfect pe Laurențiu Iorga, acesta scapă singur cu Marinescu și trimite pe lângă stâlpul din dreapta al gazdelor! Ocazie uriașă pentru Oțelul!

Min - 29: Al. Giurgiu trimite bine dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, dar mingea se duce puțin peste poartă

Min - 27     : Băjenaru vede un cartonaș galben

Min - 20 GOOOL OȚELUL, 0-1: Punosevac înscrie din apropiere dintre Dandea și Bălău după o pasă din stânga a lui Băjenaru!

Min - 18: Râpă îi centrează lui Punosevac, care trimite pe lângă poartă

Min - 17: Olah execută peste zid o lovitură liberă, însă Brăneț este la post

Min - 8: Ocazie mare pentru severineni! Golic reia cu capul din 7 metri, dar direct pe Brăneț, care reține balonul

Min - 7: Șut Zaharia puțin peste transversală, Brăneț era spectator

Min - 5     : Viglianti primește cartonaș galben

Min - 1: A început meciul!

ECHIPELE DE START

Etichete: liga i , otelul galati , cs severin , severin-otelul , etapa a 9-a

Misterul unei crime a fost elucidat după 56 de ani. Cum s-a dat de gol autorul care nu a fost niciodată suspect în caz

La 56 de ani după ce un lăptar din Florida a fost ucis, cazul său a fost rezolvat, astfel fiind...

Screenshot 2024-04-15 at 19.44.56
Arpad Paszkany a divorțat și tocmai s-a afișat cu noua iubită, mai tânără cu 24 de ani

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport
MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri
UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!
Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016
"Cea mai frumoasă femeie din România": "Unele femei au anumită repulsie, vorbesc urât fără să mă cunoască!"
enache-lena7
Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după Rapid - Sepsi 0-1
sucu

Foto În plină criză la Rapid, George Copos a reapărut după multă vreme în spațiul public. Cum arată omul de afaceri, la 71 de ani
WhatsApp Image 2024-04-16 at 18.52.25-2
Marius Șumudică a rupt tăcerea, după demiterea lui Cristiano Bergodi de la Rapid
Exclusiv Câți bani primește Sepsi de la guvernul Ungariei
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2024)
Reacția lui Florin Pîrvu, după ce FC Voluntari a fost egalată în prelungiri de Oțelul Galați: ”Suntem dezamăgiți”
Romania SuperLiga Stage 9: CFR Cluj vs Petrolul Ploiesti Florin Cristian Pirvu during Romania SuperLiga Stage 9: CFR Clu
Video FC Voluntari - Oțelul Galați 1-1. Moldovenii obțin un punct, după ce au marcat în prelungiri
FOTBAL:FC VOLUNTARI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (22.01.2024)
Cum încearcă familia să o împiedice pe Salma Hayek să pozeze în costum de baie. Imaginile sunt virale: „Îmbătrânești ca vinul!”
Comandantul CSA Steaua, declarație care va înfuria fanii din L2! Cei de la FCSB vor sărbători titlul 27 în această vară!
Marea trădare la Rapid: Cristiano Bergodi s-a simțit „vândut” de conducere, în frunte cu Daniel Niculae. Gestul lui Nico
Viciul de care Salma Hayek nu poate scăpa. Cum a fost fotografiată actrița din „Desperado”
Inna, ca o amazoană pe scena din Toronto, într-o ținută făcută din curele și lanțuri. Atitudine războinică, fizic impecabil
Becali, „turbat“ de fericire: planul său pentru a celebra câștigarea titlului va face înconjurul lumii
Ce a pățit un italian care a cheltuit jumătate de milion de euro cu amanta româncă? Război la cuțite
Decolarea și aterizarea forțată a companiei de zbor cu stewardese și servicii neașteptate
Ciprian Marica este uimit de transferul vedetei FCSB: Nu pot să cred
Video Oțelul Galați - Dinamo 1-0. Tănasă a dat lovitura în minutul 90+3, iar ”Câinii” rămân pe loc retrogradabil