• Turneul WTA de la Eastbourne este transmis ÎN DIRECT la Digi Sport, în perioada 25 iunie - 1 iulie. Sorana Cîrstea - Katerina Siniakova (luni, 26.06, ora 13:00, Digi Sport 2)
  • Campionatul European U21: Anglia - Germania (marţi, 27.06, ora 19:00, Digi Sport 1) şi Spania - Italia (marţi, 27.06, ora 22:00, Digi Sport 1)

Fază incredibilă în repriza secundă a partidei dintre Foresta Suceava şi Sepsi Sfântu Gheorghe, din etapa a 35-a a Ligii a II-a.

În minutul 70 al partidei de pe stadionul Areni, la scorul de 3-1 în favoarea trupei din Covasna, un şut deviat al unui jucător de la Foresta se îndrepta spre braţele portarului lui Sepsi, Roland Niczuly, care a comis o gafă rar întâlnită pe terenurile de fotbal.

Goalkeeperul în vârstă de 21 de ani format de Universitatea Cluj a bâlbâit mingea înainte de a o scăpa în poartă şi a o readuce în joc pe Foresta.

VIDEO GAFA LUI NICZULY

Niczuly este portarul titular al celor de la Sepsi în acest sezon, cu 28 de meciuri în care a intrat în actualul campionat.