FOTBAL:CONCORDIA CHIAJNA-CEAHLAUL PIATRA NEAMT, LIGA 2 CASA PARIURILOR (22.02.2024)
Oficial Marius Constantin, OUT după doar 4 meciuri: ”Sănătate și mult succes”
Adi Popa, mesaj emoționant după revenirea la CSA Steaua: ”Sufletul meu nu a plecat niciodată”
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau
Play-off

VIDEO Gaz Metan - UTA 3-1. Medieșenii au trecut pe primul loc în Seria II

15.11.2015, 13:21

Gaz Metan Medias a detronat-o pe UTA din fruntea clasamentului seriei a II-a din liga secundă. Medieșenii s-au impus în derby-ul primei etape a returului, transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1.

captura bucurie medias
  • Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Echipa lui Leo Grozavu a deschis scorul in minutul 44. Juniorul Darius Olaru a finalizat un contraatac cu un șut imparabil de la 14 metri. La două minute de la reluare, gazdele au mărit diferența. Figliomeni l-a învins pe Miron cu un șut plasat, la capătul unei curse de 30 de metri.

"Bătrâna Doamnă" a redus din diferență în minutul 74. Hlistei a fost faultat în careu de Munteanu, iar Dumitru Copil a transformat lovitura de pedeapsă. Medieșenii au închis meciul în minutul 86. Căpitanul Octavian Abrudan a făcut 3-1 cu o lovitura de cap din interiorul careului mic.

Pentru Gaz Metan a fost cea de-a cincea victorie consecutivă, în timp ce fostul lider al seriei, UTA, a ajuns la a doua înfrângere de la startul sezonului, ambele suferite în fata mediesenilor.

LIVE SCORE:

Min 90+3: Final de meci la Mediaș. Gaz Metan s-a impus cu 3-1 și a trecut pe locul 1 în Serie II din liga secundă în timp ce UTA a coborât pe doi

Min 86: GOOOOL GAZ METAN! GOOOL ABRUDAN! Abrudan reface diferența de două goluri cu o lovitură de cap, din 4 metri, după o fază prelungită de atac a medieșenilor

Min 74: GOOOOL UTA! GOOOL COPIL! Arădenii reduc din diferență dintr-o lovitură de la 11 metri. Cătălin Hlistei a fost faultat în careu și Dumitru Copil a transformat fără probleme de la punctul cu var

Min 47: GOOOOL GAZ METAN! GOOOOL FIGLIOMENI! Start perfect de repriză secundă pentru formația gazdă. Decarul italian al Mediașului a luat o acțiune pe cont propriu la 40 de metri de poarta adversă și a finalizat elegant, pe lângă portarul arădenilor, după ce a depășit ușor mai mulți adversari

Min 46: A început repriza secundă

Min 45+1: Final de primă repriză la Mediaș. Gazdele au intrat la cabine în avantaj grație golului marcat de Olaru cu puțin timp înaintea de pauză

Min 44: GOOOOL GAZ METAN! GOOOOL OLARU! Gazdele au deschis scorul în finalul primei părți. Munteanu a centrat în mijlocul careului și Olaru a reluat, din prima, imparabil pentru goalkeeperul oaspeților

Min 1: A început partida dintre Gaz Metan și UTA

Astăzi se vor disputa și ultimele două meciuri din etapa a 14-a a ligii secunde, seria II. Prima dispută are loc la Mediaș, între Gaz Metan și UTA Bătrâna Doamnă.

Meciul de la Mediaș este fără îndoială derby-ul etapei, ÎN DIRECT la Digi Sport urmând să se întâlnească formațiile de pe primele două locuri ale clasamentului.

Gazdele pot urca pe prima poziție a ierarhiei doar în cazul unei victorii, în timp ce UTA își poate păstra fotoliul de lider și cu o remiză.

Runda se încheie cu disputa de sub Tâmpa, dintre FC Brașov și FCM Baia Mare. Partida este programată la ora 18:30 și va fi de asemenea transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Rezultatele etapei a 14-a din Liga 2:

Seria I:

Sâmbătă, 14 noiembrie:

Gloria Buzău - Bucovina Pojorâta 4-0
Au marcat: Raduca (pen. '28), Danciu ('32), Burlacu (pen. '52, '60)

Rapid CFR Suceava - ACS Dunărea Brăila 1-2
Au marcat: Apostol ('87) / Musca ('31, '48)

SC Bacău - Dunărea Călăraşi 0-2
Au marcat: L. Buș ('67), Alexandru Valentin ('82)

Oţelul Galaţi - Academica Clinceni 0-1
A marcat: Mușat ('30)

Farul Constanţa - Ceahlăul Piatra Neamţ 5-0
Au marcat: Cristocea ('6), Chițu ('12, 77), Băjan ('30), Pătulea ('41)

CS Baloteşti - Rapid Bucureşti 1-0
A marcat: Embalo ('12)

ACS Berceni stă

Seria a II-a:

Şoimii Pâncota - Unirea Târlungeni 1-1
Au marcat: Popescu ('30) / Petra Vasile ('73)

U Cluj - Chindia Târgovişte 2-1
Au marcat: Ursu ('31),  Tarcea ('76) / Cherchez ('35),

CS Mioveni - FC Bihor Oradea 4-0
Au marcat: Mirzeanu ('38), Toriste ('44), Nilă ('84), Neacșu ('90)

Olimpia Satu Mare - Metalul Reşiţa 3-0 (retragere de pe teren)

CSM Râmnicu Vâlcea - FC Caransebeş 3-0
Au marcat: Staicu ('55), Cucui ('65), Voinea ('90+2)

Duminică, 15 noiembrie:

Gaz Metan Mediaş - ACS UTA Bătrâna Doamnă (13:30)

FC Braşov - FCM Baia Mare (18:30)

Etichete: gaz metan medias , liga 2 , liga 2 digisport , uta batrana doamna , video gaz uta

Una dintre celebrele gemene siameze Abby și Brittany s-a căsătorit. De ce nu au făcut niciodată operația de separare

Abby și Brittany Hensel, gemene siameze din SUA, care au devenit celebre în toată lumea după ce au...

OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid
Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30
Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală
Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14
Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Dani Alves is released on bail from Can Brians jail

Ianis Hagi, cerut titular la echipa națională: ”E singurul care poate face diferența”
Screenshot 2024-03-27 at 00.20.40
Exclusiv Victor Angelescu, reacție vehementă după ce instanța a decis că Liviu Ungurean ”Bocciu” va rămâne în arest
bocciu-3
aza3
Exclusiv Gabi Torje nu s-a ferit de cuvinte: ”Retrogradarea cu Dinamo este cel mai negru moment al carierei”
torje
"Am avut metastaze la plămâni și la coloană". Teodora, fiica lui Mihai Stoica, despre dificila perioadă când a luptat cu cancerul
Accidentare la FCSB! Titularul ”s-a rupt" și ar putea rata tot sezonul!
Surpriză uriașă: Dinamo a renunțat la varianta Târgoviște! Unde vor evolua „câinii” până la finalul play-out-ului
Adevărul despre scandalul dintre Rebel Wilson și Sacha Baron Cohen. Ce a scris actrița despre starul din „Borat” în cartea ei de memorii
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Hagi s-a liniștit: Ianis merge sigur în Germania! Avem premianții și corigenții lotului pentru Euro
Ungaria introduce vinieta de o zi. Cât costă și de ce nu merită să o cumperi?
Simona Halep, veste total neașteptată. Ce i se pregătește fostului lider mondial
"Ați mai văzut așa ceva?" Surpriză mare la Miami: o rusoaică a învins o favorită și s-a calificat în semifinale
Daniel Oprița le dă speranțe fanilor CSA Steaua: anunț despre promovarea în SuperLigă