Logo Steaua București / Foto: Facebook@CSASTEAUA
Anunțul făcut de CSA Steaua despre obținerea dreptului de promovare
CSA Steaua, în Grupa B din play-out: când are loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului complet din Liga 2
"Mă îngrozesc fanii fotbalului din ziua de azi!" Primul om care a ieșit în față, după ce Drăgușin a fost pus la zid
Liga Digi Sport

Video FC Brașov - ASU Poli Timișoara 2-0. Rezultatele etapei a 26-a din Liga II și clasamentul

27.03.2017, 21:01

UPDATE 20:50 - Etapa a 26-a din Liga II s-a încheiat luni cu meciul câștigat de către FC Brașov, pe teren propriu, cu 2-0, în fața lui ASU Politehnica Timișoara. Datorită autogolurilor lui Țugui (minutul 31) și Mera (minutul 76), brașovenii au revenit pe locul secund, în clasament.

Clasament:

Remus Bogdan Chipirliu a marcat de 6 ori în cea mai clară victorie obținută în acest sezon de liderul autoritar al ligii secunde, Juventus Bucuresti: 7-0 pe terenul Academicii din Clinceni.

Chipirliu și-a început recitalul în minutul 2: cap din careul mic după recentrarea lui Morariu. Atacantul trupei lui Oprița l-a învins apoi pe Matache de la punctul cu var, după un penalty scos de Beţa. Golul de 3-0 a fost și cel mai frumos al meciului: șut la colțul lung de la marginea careului. Chipirliu a făcut 4-0 cu 8 minute înainte de pauză, după ce a scăpat singur cu Florin Matache.

Al cincilea gol a picat în minutul 65, când Remus Chipirliu i-a suflat mingea coechipierului Zaharia. Buhăescu a înscris pentru 6-0 cu 5 minute înainte de final, iar Chipirliu a închis tabela de marcaj în minutul 89, din lovitură liberă. A fost a 5-a victorie consecutivă în liga a 2-a pentru Juventus, care păstrează 10 puncte avans față de Sepsi Sf. Gheorghe.

Programul și rezultatele etapei a 26-a:

FC Brașov - ASU Politehnica Timișoara, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Min 90: Final de partidă. Juventus se impune cu 7-0 la capătul unei partide în care Chipirliu a marcat de 6 ori.

Min 89: GOOOOOL JUVENTUS! Chipirliu ajunge la 6 reușite în această partidă. Vârful lui Juventus a înscris direct din lovitură liberă

Min 85: GOOOOOL JUVENTUS! Buhăescu a înscris cu un șut la colțul lung, după o acțiune personală începută în flancul stâng al ofensivei bucureștenilor

Min 64: GOOOOOL JUVENTUS! Chipirliu marchează din nou. Este golul cu numărul 5 al oaspeților și ca și precedentele patru, poartă semnătura golgheterului bucureștenilor

Min 37: GOOOOOL JUVENTUS! Încă un gol pentru Chipirliu. Angajat la marginea careului de 16 metri, vârful a punctat cu un șut la colțul lung

Min 27: GOOOOOL JUVENTUS! Chipirliu reușește hat-trick-ul cu un șut cu efect, la colțul lung, care l-a lăsat fără replică pe Matache

Min 11: GOOOOL JUVENTUS! Chipirliu își trece în cont dubla în mai puțin de zece minute. Atacantul oaspeților a punctat dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Beța

Min 2: GOOOOOL JUVENTUS! Golgheterul Chipirliu a avut nevoie de doar două minute pentru a deschide scorul. Băjenaru a centrat din lovitură liberă, Morariu a recentrat în 6 metri, iar Chipirliu l-a învins pe Matache cu o lovitură de cap

Min 1: A început partida dintre Academica Clinceni și Juventus București, penultima a etapei cu numărul 26 din liga a doua.

Sepsi Sf. Gheorghe - Olimpia Satu Mare 3-1

Academica Clinceni - Juventus București 0-7

Min. 90: Final de partidă. Sepsi Sf. Gheorghe s-a impus cu 3-1 și a urcat provizoriu până pe locul secund al clasamentului

Min. 68: GOOOOOOL SEPSI SF. GHEORGHE! Hadnagy a reușit dubla. Veteranul gazdelor a reluat cu latul dintre fundașii adverși și a mărit avansul

Min. 40: ELIMINARE în tabăra gazdelor. După ce a centrat la golul de 2-1 al celor de la Sepsi, Minciună a fost eliminat pentru o intrare dură la mijlocul terenului

Min. 37: GOOOOOL SEPSI SF. GHEORGHE! Gazdele trec din nou în avantaj după o lovitură de colț. Sebastian Ghinga a marcat cu capul, din 6 metri

Min. 20: GOOOOOL OLIMPIA SATU MARE! Avantajul gazdelor a durat doar două minute. Vasile Pop a egalat cu un șut la colțul lung

Min. 18: GOOOOOL SEPSI SF. GHEORGHE! Hadnagy a deschis scorul cu o reluare din marginea careului mic, după o respingere greșită a unui fundaș al oaspeților la o lovitură liberă

Min. 1: A început partida

Runda cu numărul 26 a început ÎN DIRECT la Digi Sport 1 cu partida dintre Sepsi Sf. Gheorghe și Olimpia Satu Mare, formații aflate pe locurile 4 și 5 înainte de startul etapei. Acesta este primul din cele 3 meciuri transmise ÎN DIRECT de Digi Sport din etapa cu numărul 26 din Liga 1.

Duminică, de la ora 12:00, este programat duelul dintre Academica Clinceni și Juventus București, iar luni va avea loc duelul dintre FC Brașov și ASU Politehnica Timișoara, meci care va și închide runda cu numărul 26.

Lider în acest moment este Juventus București, cu 54 de puncte, în timp ce poziția a doua este ocupată de UTA Bătrâna Doamnă, cu 45 de puncte. Podiumul este completat de FC Brașov, care are tot 45 de puncte, dar un golaveraj mai slab.

Etichete: rezultate liga2 , program liga2 , video liga2 , etapa 26 liga2

Câştigătorul celor 5,86 de milioane de euro la Joker şi-a ridicat banii. Cine este, mesajul său, și ce spune despre numerele jucate

Câştigătorul premiului de categoria I la tragerea Joker din 14 martie s-a prezentat, luni, la...

Russian 'Popeye', 23, with bulging biceps from synthol injections is defeated after only three minutes in MMA contest
Cum arată "Popeye", la 3 ani după ce a recunoscut că și-a injectat ulei de motor pentru a avea bicepși uriași

Gigi Becali a auzit că Radunovic a anunțat că pleacă de la FCSB și a intrat în direct: ”A venit la mine la palat”
gigi baluta
Întrebat cine a fost cel mai bun fotbalist, Giovanni Becali a răspuns imediat: ”Numărul 1! Un geniu”
giovanni becali 7
Caz de dopaj în SuperLigă! A fost depistat pozitiv: ”Sunt uluit!” Reacția conducerii: ”Am rămas fără cuvinte”
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Gigi Becali s-a convins, după prima etapă din play-off: "Ea e principala adversară, fără să supăr pe nimeni!"
FOTBAL:PREZENTARE BOGDAN ANDONE LA FCSB (5.06.2019)

Radu Drăgușin (22 de ani) a fost transferat de Tottenham în această iarnă, de la Genoa, pentru o sumă care poate ajunge la 31 de milioane de euro.

Exclusiv Stere Halep, prezent la revenirea Simonei Halep: ”Am emoții”. Ce spune despre duelul cu Badosa
stere
Pe modelul ”Cristiano Ronaldo”. Ce transfer pregătește Florentino Perez la Real Madrid
PEREZ BUN
Lumea tenisului, șocată de decesul lui Konstantin Koltsov, partenerul Arynei Sabalenka
aryna konstantin
FOTBAL:CSA STEAUA BUCURESTI-CSM SLATINA, LIGA 2 CASA PARIURILOR (25.09.2023)
Interdicție la transferuri pentru un club din România! FIFA, decizie drastică + Reacția conducerii
Italy v Spain, UEFA Women Nations League, Football, Arechi stadium, Salerno, Italy - 27 Oct 2023
Hailey Bieber a pozat doar în lenjerie și a pus pozele pe internet. Soția lui Justin Bieber e protagonista unei campanii ultra senzuale
Louis Munteanu la Rapid! Șucu vrea să-i dea lovitura lui Gigi Becali. „E ținta noastră la vară”
Toate detaliile transferului lui Louis Munteanu. Sumă de achiziție + salariul: doar Șucu și Becali și-l permit
Keanu Reeves a renunțat la părul lung pe care-l avea de ani buni. "De ce arată de parcă are 35 de ani?" - au reacționat imediat fanii
Fosta iubită a lui Dorian Popa, în bustieră albă, o fustă minusculă și cizme până la coapse. Babs strălucește la 41 de ani
Bizarerii marca FRF. Se știu echipele care prind locurile de promovare în Superliga, înainte de startul play-off-ului
Salariu de 9.000 € lunar și multe beneficii. Ce trebuie să faci pentru acești bani și în ce țară?
Gigantul francez care deschide o nouă fabrică în România. Investiția extraordinară vine cu sute de locuri de muncă și salarii pe măsură