GOL Rapid! Kusnir duce scorul la 3-1 cu un șut din 7 metri
79 |
Iese de pe teren Rafa Jorda înlocuit cu N'koyi
78 |
Lovitură liberă periculoasă pentru Clinceni de la marginea careului de 16 metri, rămasă însă fără rezultat pe tabela de marcaj
73 |
GOL Rapid!Vlăduț Morar își readuce echipa în avantaj cu un șut din interiorul careului
72 |
GOL Clinceni! Liviu Ganea a egalat pentru Clinceni
71 |
Sut periculos Benzar, de la marginea careului de 16 metri. Drăghia reușește să respingă în corner
54 |
Șut periculos al lui Ghinga. Mijlocașul Clinceniului a tras fără preluare de la circa 25 de metri, puțin pe lângă poarta lui Drăghia
52 |
Florin Ștefan vede cartonașul galben după un fault asupra lui Tudoran
49 |
Ocazie mare Clinceni. Antohi șutează periculos de la marginea careului de 16 metri, puțin pe lângă poarta lui Drăghia
45 |
A început repriza a doua
45+2 |
Final de primă repriză
43 |
Gol Rapid! Vlăduț Morar reușește să deschidă scorul cu un șut din interiorul careului, după o centrare venită din partea dreaptă de la Tudoran
40 |
Kuku șutează de la 16 metri, mingea este însă deviată în corner de jucătorii Rapidului
37 |
Iulian Popa șutează din interiorul careului pe lângă poarta lui Iancu, după o gafă a fundașilor de la Clinceni
30 |
Nicolae Vasile primește cartonașul galben după un fault asupra lui Costin Gheorghe
30 |
Contraatac Clinceni. Kuku centrează de pe partea dreaptă însă Antohi reia slab din interiorul careului rapidist.
17 |
Ocazie mare pantru Rapid, Iulian Popa îl găsește în careu pe Jorda al cărui șut este scos în corner de portarul celor de la Clinceni
15 |
Prima ocazie mare pentru Rapid. Kusnir a centrat de pe partea dreaptă, iar Iulian Popa reia, din 6 metri, puțin pe langă poarta lui Iancu
14 |
Lovitură liberă pentru Rapid. Șutează Vlăuț Morar, fără probleme însă pentru Iancu
6 |
Lovitură liberă pentru Clinceni de la peste 30 de metri. Andrei Antohi a reluat cu capul, din 8 metri, centrarea lui Nițu, însă Drăghia a prins fără probleme.

Video rezumat: Rapid - Academica Clinceni

Rapid - Academica Clinceni 3-1. Giuleștenii revin în Liga 1 după un sezon la matineu

Rapid a promovat matematic în Liga 1, după un sezon de exil. Lideri în prima serie, giuleştenii şi-au asigurat calificarea directă cu o etapă înainte de finalul sezonului, în urma victoriei obținute pe teren propriu cu Academica Clinceni.

Vlăduţ Morar a deschis scorul cu două minute înainte de pauză (min 43). Oaspeţii au dat replica în minutul 72, prin Liviu Ganea, proaspăt intrat pe teren. Jucătorii de la Clinceni nu au apucat însă să se bucure prea mult pentru egalarea obținută. Un minut mai târziu, acelaşi Morar a reuşit dubla (min 73) pentru giuleșteni. Golul de 3-1, care a ridicat stadionul în picioare, a fost marcat în minutul 83, de Kușnir. Finalul jocului a declanșat fiesta în Giulești.