S-a terminat meciul.
89 |
Săftescu intră în locul lui Stoica.
89 |
Luque îi pasează perfect în fața porții lui Morar, dar acesta șutează în transversală.
66 |
GOOOOOL RAPID!!!!!! GOOOOOOL TUDORAN!!!!!! Jucătorul gazdelor l-a învins pe Lungu cu un șut sub bară.
51 |
Luque finalizează cu un șut puțin pe lângă poartă încă o fază periculoasă de atac a Rapidului.
50 |
Tudoran a încercat un lob de la 22 de metri, dar Lungu, chiar dacă era ieșit din poartă, a reținut.
42 |
Popescu șutează de la 25 de metri, Drăghia respinge greu în corner, iar la faza fixă același Popescu a fost aproape de gol: portarul gazdelor a ieșit pe centrare și lovitura de cap a fundașului oaspeților a trecut puțin peste poartă.
41 |
Trandu este avertizat.
41 |
Martin ratează și el de la 11 metri, iar Trandu nu reușește nici el în două rânduri să îl învingă pe Lungu.
40 |
Bumbac este avertizat.
40 |
Încă un penalty penalty pentru Rapid, după un fault făcut de Bumbac asupra lui Martin.
35 |
Bumbac intră în locul lui Mureșan.
32 |
Ratare incredibilă a lui Popa, care trimite de la 11 metri peste poartă.
32 |
Panait primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.
31 |

Panait îl faultează în careu pe N`Koyi și este penalty pentru gazde.

29 |
Raul Costin șutează din lovitură liberă, de la marginea careului, dar mingea trece puțin peste transversală.
28 |
Panait este avertizat.
25 |
Kusmir a centrat în fața porții, iar N`Koyi a reluat cu capul, de la colțul scurt, dar mingea a ocolit poarta lui Lungu.
22 |
Raul Costin este avertizat.
22 |
Popa a primit o pasă superbă de la Martin, în spatele apărării, după un atac superb al gazdelor, dar s-a precipitat și a trimis din prima, peste poartă.
18 |
OCAZIE MARE pentru Rapid: același Tudoran reia din apropiere, în forță, dar nu prinde cadrul porții.
13 |
Tudoran a fost aproape de un gol de generic: a șutat, în diagonală, din unghi, dar mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Lungu.
9 |
Dunărea Călărași este neînvinsă în deplasare, în acest sezon: a înregistrat 5 victorii și 3 egaluri.
4 |
Alexandru a șutat de la peste 35 de metri, după o recuperare a oaspeților, dar Drăghia a respins cu mare dificultate, de sub transversală.

Rapid - Dunărea Călărași 1-0. Giuleștenii au trecut pe primul loc, în Seria 1

Meci nebun în Giuleşti, între rivalele la promovarea în Liga 1, Rapid şi Dunărea Călăraşi. În ziua în care s-a amânat judecarea noului dosar de reorganizare a clubului, alb-vişiniii au trecut prin emoţii mari în debutul partidei, la şutul lui Valentin Alexandru.

Tudoran şi Iulian Popa au ratat apoi două ocazii mari pentru Rapid. Nici N`Koyi nu a nimerit spaţiul porţii, după care Rapid a primit penalty, fază la care căpitanul Dunării, Bogdan Panait, a fost eliminat pentru cumul de galbene.

Iulian Popa a ratat lovitura de la 11 metri, însă giuleştenii au primit din nou penalty cu cinci minute înaintea pauzei. Şutul lui Martin a fost apărat de Lungu, care s-a opus apoi şi la reluările lui Trandu.

În repriza secundă, Tudoran a ratat din nou o ocazie importantă, dar tot el a marcat în minutul 66, cu un şut sub bară. Morar a ratat incredibil pe final, dar Rapid s-a impus cu 1-0.

Giuleştenii au trecut astfel pe primul loc în seria întâi a ligii secunde, cu trei puncte peste Dunărea Călăraşi.