Echipa din Bundesliga care a făcut o ofertă oficială pentru un internațional român: ”Mult peste toți”

S-a terminat meciul.
  • 89 | Schimbări
    Săftescu intră în locul lui Stoica.
  • 89 | OcaziiRapid Bucuresti
    Luque îi pasează perfect în fața porții lui Morar, dar acesta șutează în transversală.
  • 66 | Goluri
    GOOOOOL RAPID!!!!!! GOOOOOOL TUDORAN!!!!!! Jucătorul gazdelor l-a învins pe Lungu cu un șut sub bară.
  • 51 | OcaziiRapid Bucuresti
    Luque finalizează cu un șut puțin pe lângă poartă încă o fază periculoasă de atac a Rapidului.
  • 50 | OcaziiRapid Bucuresti
    Tudoran a încercat un lob de la 22 de metri, dar Lungu, chiar dacă era ieșit din poartă, a reținut.
    A început actul secund.
    Luque intră în locul lui Costin.
    Morar intră în locul lui Popa.
    S-a terminat prima repriză.
  • 42 | OcaziiRapid Bucuresti
    Popescu șutează de la 25 de metri, Drăghia respinge greu în corner, iar la faza fixă același Popescu a fost aproape de gol: portarul gazdelor a ieșit pe centrare și lovitura de cap a fundașului oaspeților a trecut puțin peste poartă.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Trandu este avertizat.
  • 41 | Ratare Penalty-uriRapid Bucuresti
    Martin ratează și el de la 11 metri, iar Trandu nu reușește nici el în două rânduri să îl învingă pe Lungu.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Bumbac este avertizat.
  • 40 | Penalty-uriRapid Bucuresti
    Încă un penalty penalty pentru Rapid, după un fault făcut de Bumbac asupra lui Martin.
  • 35 | Schimbări
    Bumbac intră în locul lui Mureșan.
  • 32 | Ratare Penalty-uri
    Ratare incredibilă a lui Popa, care trimite de la 11 metri peste poartă.
  • 32 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Panait primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.
  • 31 | Penalty-uriRapid Bucuresti

Panait îl faultează în careu pe N`Koyi și este penalty pentru gazde.

• 29 | OcaziiRapid Bucuresti
    Raul Costin șutează din lovitură liberă, de la marginea careului, dar mingea trece puțin peste transversală.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Panait este avertizat.
  • 25 | OcaziiRapid Bucuresti
    Kusmir a centrat în fața porții, iar N`Koyi a reluat cu capul, de la colțul scurt, dar mingea a ocolit poarta lui Lungu.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Raul Costin este avertizat.
  • 22 | OcaziiRapid Bucuresti
    Popa a primit o pasă superbă de la Martin, în spatele apărării, după un atac superb al gazdelor, dar s-a precipitat și a trimis din prima, peste poartă.
  • 18 | OcaziiRapid Bucuresti
    OCAZIE MARE pentru Rapid: același Tudoran reia din apropiere, în forță, dar nu prinde cadrul porții.
  • 13 | OcaziiRapid Bucuresti
    Tudoran a fost aproape de un gol de generic: a șutat, în diagonală, din unghi, dar mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Lungu.
  • 9 | Faze meci
    Dunărea Călărași este neînvinsă în deplasare, în acest sezon: a înregistrat 5 victorii și 3 egaluri.
  • 4 | OcaziiRapid Bucuresti
    Alexandru a șutat de la peste 35 de metri, după o recuperare a oaspeților, dar Drăghia a respins cu mare dificultate, de sub transversală.

Rapid - Dunărea Călărași 1-0. Giuleștenii au trecut pe primul loc, în Seria 1

Meci nebun în Giuleşti, între rivalele la promovarea în Liga 1, Rapid şi Dunărea Călăraşi. În ziua în care s-a amânat judecarea noului dosar de reorganizare a clubului, alb-vişiniii au trecut prin emoţii mari în debutul partidei, la şutul lui Valentin Alexandru.

Tudoran şi Iulian Popa au ratat apoi două ocazii mari pentru Rapid. Nici N`Koyi nu a nimerit spaţiul porţii, după care Rapid a primit penalty, fază la care căpitanul Dunării, Bogdan Panait, a fost eliminat pentru cumul de galbene.

Iulian Popa a ratat lovitura de la 11 metri, însă giuleştenii au primit din nou penalty cu cinci minute înaintea pauzei. Şutul lui Martin a fost apărat de Lungu, care s-a opus apoi şi la reluările lui Trandu.

În repriza secundă, Tudoran a ratat din nou o ocazie importantă, dar tot el a marcat în minutul 66, cu un şut sub bară. Morar a ratat incredibil pe final, dar Rapid s-a impus cu 1-0.

Giuleştenii au trecut astfel pe primul loc în seria întâi a ligii secunde, cu trei puncte peste Dunărea Călăraşi.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...