S-a terminat meciul.
90+1 |
Luque este avertizat.
90 |
Rapid putea închide meciul, dar Luque l-a luat la ţintă pe portarul gazdelor din apropierea porţii.
75 |
Gimenez intră în locul lui Popa.
72 |
Fîşie este la un pas de dublă: reia cu capul după un corner executat de Epaminonda Nicu, dar mingea trece puţin pe lângă poarta lui Romero.
69 |
Kusnir intră în locul lui Raiciu.
69 |
Cioablă intră în locul lui Embalo.
67 |
Încă o ocazie mare de gol a gazdelor: Dobre centrează de pe partea dreaptă şi Pădureţu reia din voleu, dar mingea loveşte bara.
63 |
Dobre şutează de la marginea careului, pe jos, dar Romero se întinde şi prinde.
48 |
Ratare incredibilă a gazdelor: Ionică a fost la un pas de egalare, dar nu a prins cadrul porţii de la numai 6 metri, chiar dacă execuţia părea una simplă.
40 |
Josl este avertizat. Fază amuzantă cu centralul Eduard Ioniţă în prim-plan: centralul a crezut că Josl mai avea un cartonaş galben şi i-a acordat roşu. După protestele oaspeţilor, arbitrul s-a sfătuit cu rezerva şi a revenit asupra deciziei.
34 |
Fîşie este avertizat.
30 |
GOOOOOL RAPID!!!!! GOOOOOL POPA!!!!! Mijlocaşul oapeţilor a bătut în acelaşi colţ şi l-a păcălit din nou pe Stoian.
28 |
Încă un penalty pentru Rapid: Embalo este ţinut în careul de Fîşie şi este o nouă lovitură de pedeapsă.
26 |
Gazdele sunt la un pas de a trece din nou în avantaj, dar Epaminonda trimite în bară din câţiva metri, după o greşeală în defensiva Rapidului, la o fază fixă.
10 |
Embalo primeşte o minge de la Martin şi înscrie, dar golul este anulat corect pentru o poziţie de ofsaid.
9 |
GOOOOOOL RAPID!!!!! GOOOOL POPA!!!!! Mijlocaşul oaspeţilor a egalat cu o execuţie aproape de vinclu.
8 |
Andrei Radu este avertizat.
8 |
Penalty pentru Rapid!!! Martin este agăţat în careu de Andrei Radu şi Eduard Ioniţă arată punctul cu var.
7 |
Gazdele au mai marcat o dată, dar Neagu se afla într-o poziţie clară de ofsaid în momentul în care a împins mingea în poartă.
6 |
Epaminonda Nicu este avertizat.
4 |
Embolo este la un pas de egalare, dar şutul său din prima este pe centrul porţii şi Stoian prinde.
1 |
GOOOOOOL BERCENI!!!!! GOOOOOL FÎŞIE!!!!!!! Gazdele au deschis scorul la prima ocazie a meciului, după o fază fixă la capătul căreia s-a aflat Fîşie.

Video rezumat: Berceni - Rapid

VIDEO Berceni - Rapid 1-2. Popa a transformat două penalty-uri. Oaspeţii termină turul pe primul loc

Rapid s-a impus la Berceni cu 2-1 şi s-a răzbunat astfel după eliminarea din Cupa României, prima mai devreme de 16-imi, după mai mult de 30 de minute.

Practic, meciul a început de la 1-0 pentru gazde: Fîşie a deschis scorul încă din minutul unu, după o fază fixă, punctul vulnerabil al giuleştenilor din această partidă.

În minutul 8, Martin obţine un penalty pentru rapidişti, după ce a fost ţinut în careu de Andrei Radu. Popa a transformat cu siguranţă. A urmat o bară a antrenorului-jucător Epaminonda Nicu.

Un duel între Embalo şi Fîşie a adus o nouă lovitură de pedeapsă pentru oaspeţi, fază la care ilfovenii au protestat vehement. Popa l-a învins din nou fără probleme pe Stoian.

Intrat la pauză, Ionică a ratat una dintre cele mai mari ocazii din această etapă: a trimis peste poartă de la numai 6 metri, dintr-o poziţie favorabilă. După o oră de joc, a venit încă o mare şansă de egalare pentru gazde: Pădureţu a lovit bara, după un voleu superb. Fîşie putea face dubla, dar lovitura lui de cap a ocolit de puţin poarta lui Romero.

Rapid putea închide meciul în minutul 90, dar s-a terminat 2-1 şi giuleştenii termină turul pe primul loc al Seriei 1 din Liga 2, cu 26 de puncte, după primele 12 etape.