• Tenis, Thailanda: Simona Halep - Johanna Konta (sâmbătă, ora 13:00, Digi Sport 2)
  • Spania, La Liga, Etapa 17: Real Madrid - Barcelona (sâmbătă, 23 decembrie, ora 14:00, Digi Sport 1)

Fără Balotteli şi Wesley Sneijder în echipă, Nice a pierdut pe teren propriu cu Troyes, scor 1-2.

Nou-promovata a trecut pe lângă deschiderea scorului după o fază de excepţie. În startul reprizei secunde, portarul lui Troyes şi-a salvat echipa de două ori la aceeaşi fază.

Apoi, Adama Niane a profitat de o greşeală în apărerea gazdelor şi a marcat pentru Troyes. După o oră de joc, Nice a primit penalty, iar Pea a egalat.

Cu cinci minute înainte de final, Troyes a dat lovitura prin Saif-Eddine Khaoui, a câștigat cu 2-1 şi are patru puncte în primele două etape.

A treia clasată în sezonul trecut, Nice a suferit a doua înfrângere și se pregătește acum de dubla cu Napoli, din play-off-ul Champions League.