• La liga, etapa 13: Real Madrid - Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 17:15) şi Valencia - Barcelona (duminică, Digi Sport 2, ora 21:45)
  • Fotbal, Liga 1, etapa a 19-a: Botoşani - Craiova (vineri, 20:45, Digi Sport 1) şi Astra - FCSB (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Angers a salvat in extremis un punct în duelul de pe teren propriu cu Bordeaux, încheiat la egalitate, scor 2-2.

Echipa lui Stephane Moulin a deschis scorul prin Fulgini, în minutul 11, dar avantajul gazdelor a durat doar un sfert de oră. Sankhare a egalat cu o execuţie simplă din apropiere, după o pasă primită de la Kamano.

La şapte minute după pauză, Bordeaux a trecut în avantaj, prin Mendy, care a reluat în poartă centrarea foarte bună a lui Malcom.

Cu două minute minute înainte de final, Angers a reuşit golul de 2-2, prin Guillaume, care a finalizat o acţiune personală de toată frumuseţea.

Astfel, cele două echipe au terminat la egalitate pentru a doua oară la rând în Ligue 1.

ECHIPELE

Angers: Letellier - Manceau, I. Traore (Pavlovic 75), Thomas, Capelle - Santamaria - Fulgini, L. Coulibaly (Tait 67), Mangani, Sunu (Toko Ekambi 58) - Guillaume

Antrenor: S. Moulin

Bordeaux: Costil - Sabaly, Toulalan, Jovanovic, Pellenard - Vada (Plasil 70), Lerager, Sankhare - Malcolm, Mendy, Kamano

Antrenor: J. Gourvennec