sepsi-fcsb
Live Video&Text Sepsi - FCSB 2-2, ACUM pe DGS 1. Ștefan Târnovanu gafează și covăsneii marchează

Chelsea Chelsea
    Final de meci. Chelsea s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii, după ce s-a impus cu 3-1 în deplasare în faţa lui Derby County. Hazard, Filipe Luis şi Schurrle, respectiv Bryson au marcat golurile unei partide dezechilibrate încă din start, dar în urma căreia francezul Kurt Zouma a suferit o accidentare foarte gravă.
  • 84 | Schimbări
    A treia schimbare şi la Derby County. Mascarell i-a lăsat locul lui Best.
    Ultima schimbare la Chelsea. A ieşit Hazard şi a intrat Ramires.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Schurrle reface avantajul de două două goluri pentru Chelsea. Germanul a înscris din apropiere, după ce portarul gazdelor a respins în faţă un şut din unghi al lui Remy.
  • 78 | Cartonaşe Roşii
    Lovitură grea pentru gazde, care vor fi obligate să joace ultima parte a meciului în inferioritate numerică, după ce Buxton a primit cartonaşul roşu pentru un fault asupra lui Remy.
  • 76 | Schimbări
    A doua schimbare la gazde. A ieşit Hughes şi a intrat Hendrick.
  • 74 | Faze meciDerby County
    Galvanizaţi de golul marcat şi împinşi de la spate de un public superb, jucătorii lui Derby County încearcă să dea lovitura şi să întoarcă rezultatul în faţa liderului din Premier League.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Derby reduce din diferenţă prin Bryson, care l-a învins pe Cech cu un şut din marginea careului, după o pasă primită de la Russell.
  • 63 | Schimbări
    A doua modificare la Chelsea. Mourinho este obligat să facă o altă schimbare din cauza unei accidentări. Drogba nu a mai putut continua, iar în locul său a intrat Loic Remy.
  • 57 | Schimbări
    Prima schimbare la gazde. Tânărul Ibe, împrumutat de la Liverpool, a intrat în locul lui Dawkins.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filipe Luis dublează avantajul lui Chelsea, cu o execuţie superbă din lovitură liberă.
  • 54 | Faze meciDerby County
    Şansă bună pentru Schurrle. Germanul a încercat însă o finalizare personală, în locul unei pase pentru Drogba, care era mai bine plasat. Ivorianul nu şi-a ascuns nemulţumirea faţă de colegul său.
  • 51 | OcaziiDerby County
    Cea mai bună ocazie a gazdelor. Russell a a pătruns pe partea dreaptă şi a centrat foarte bine în careu, unde Hughes a primit, într-o poziţie ideală. Şutul cu piciorul stâng al mijlocaşului lui Derby a fost însă deviat în corner de Obi Mikel.
  • 49 | Faze meciDerby County
    Chelsea n-a mai pierdut din luna aprilie a acestui după ce a condus la pauză.
  • 45+8 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză. După opt minute de prelungiri, cauzate de accidentarea gravă a lui Zouma, cele două echipe au mers la vestiare. Chelsea conduce cu 1-0, graţie golului marcat de Eden Hazard.
  • 45+4 | Schimbări
    În locul lui Zouma a intrat Ivanovic.
  • 45+3 | Faze meciDerby County
    În cele din urmă, fundaşul în vârstă de 20 de ani a fost scos de pe teren pe targă şi va fi transportat la spital.
  • 43 | Faze meciDerby County
    Moment de panică pe teren. Zouma s-a accidentat grav în urma unui corner la care s-a ciocnit violent de Cech, ieşit să respingă. Jucătorul francez a rămas întins pe teren timp de câteva minute, inert şi inconştient.
  • 40 | Faze meciDerby County
    Primele momente de aparentă presiune a gazdelor. Derby a beneficiat de două cornere consecutive, ambele rămase însă fără rezultat.
  • 27 | OcaziiDerby County
    Şansă bună pentru Chelsea să-şi dubleze avantajul. Hazard i-a pasat inteligent lui Filipe Luis,  brazilianul a tras din prima, dar portarul gazdelor a reuşit să respingă.
  • 23 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! La prima greşeală comisă de apărarea lui Derby, Chelsea a lovit. Hazard a interceptat o minge în jumătatea adversă, aceasta a ajuns la Fabregas, iar spaniolul  a trimis o pasă excelentă pentru decarul belgian, care a marcat cu un şut plasat din interiorul careului. 1-0 pentru trupa lui Mourinho.
  • 21 | Faze meciDerby County
    În ciuda dominării, Chelsea nu a tras încă vreun şut pe poartă în primele 20 de minute ale întâlnirii.
  • 18 | Faze meciDerby County
    Echipa lui Jose Mourinho controlează clar jocul, chiar dacă ocaziile lipsesc încă la poarta Grant. Gazdele intră cu greu în posesia balonului, iar atunci când se întâmplă, londonezii recuperează aproape imediat.
  • 9 | Faze meciDerby County
    Obi Mikel a trimis o centrare către Drogba, care a reuşit să scape din marcaj, dar a greşit preluarea. O primă oportunitate importantă irosită de Chelsea.

VIDEO Derby - Chelsea 1-3. Echipa lui Mourinho, în semifinalele Cupei Ligii

În direct la Digi Sport 2, Chelsea s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Angliei, după 3-1 în deplasare cu Derby County.

Cu o echipă din care nu au lipsit Terry, Hazard, Fabregas sau Drogba, londonezii au preluat conducerea în minutul 23, când Keogh a pierdut mingea în faţa propriului careu, iar Hazard a înscris după o combinaţie cu Fabregas.

Finalul primei reprize a fost marcat de accidentarea gravă a lui Zouma, lovit involuntar de Petr Cech.

Liderul din Premier League şi-a dublat avantajul în minutul 56, după execuţia superbă din lovitură liberă a lui Filipe Luis, aflat la primul său gol pentru Chelsea.

Oamenii lui Steve McClaren au dat senzaţia că pot reveni în meci odată cu golul lui Bryson (71), dar elanul le-a fost retezat după ce Buxton a văzut direct cartonaşul roşu în minutul 78.

Scorul final a fost stabilit de Schurrle, în minutul 82, în urma unei respingeri a lui Grant la şutul lui Remy.

Chelsea se impune fără probleme şi avansează în penultimul act din Cupa Ligii, acolo unde s-a mai calificat şi echipa de liga a treia Sheffield United, învingătoare cu 1-0 în faţa lui Southampton.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...