FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

• 150 | Lovituri departajare
    Adomah a tras pe lângă și LIVERPOOL S-A CALIFICAT!!!
  • 129 | Lovituri departajare
    Sterling ratează penalty-ul prin care îi putea califica pe cormorani!
  • 122 | Lovituri departajare
    Bamford, cel care a dus meciul la penalty-uri, a ratat acum de la punctul cu var
  • 121 | Lovituri departajare
    Balotelli transformă primul penalty 1-0
  • 125 |
    Cele două echipe au ajuns la executarea loviturilor de pedeapsă pentru stabilirea echipei calificate în runda următoare din Cupa Ligii
  • 123 | Gol din Penalty
    GOOOOOL MIDDLESBROUGH! Același Bamford își ia responsabilitatea executării loviturii de la 11 metri și transformă cu lejeritate
  • 122 | Penalty-uriLiverpool
    PENALTY BORO! Kolo Toure l-a busculat în careu pe Bamford și centralul acordă lovitură de pedeapsă
  • 109 | Goluri
    GOOOOL LIVERPOOL! Suso a șutat puternic, pe jos, pe centrul porții, intervenția lui Blackman a fost în zadar - nu a putut evita golul
  • 107 | OcaziiLiverpool
    Enrique a prins un șut de zile mari din afara careului, Blackman a respins, iar apoi Liverpool a mai avut o ocazie mare, la doar câteva secunde, la șutul lui Sterling, respins în corner de portarul lui Boro
  • 106 | Cartonaşe Galbene
    Reach a primit un cartonaș galben
  • 106 |
    A început a doua repriză de prelungiri. Dacă nu se înscrie în următoarele 15 minute, se trece la executarea loviturilor de departajare
  • 105 |
    S-a încheiat prima repriză de prelungiri
  • 98 | Schimbări
    Markovic îi lasă locul lui Suso
  • 92 | OcaziiLiverpool
    Lucas Leiva a tras din interiorul careului, periculos, apărarea lui Boro reușește să respingă în corner
  • 85 | OcaziiLiverpool
    Clayton a șutat din unghi, la colțul scurt, dar mingea a nimerit stâlpul lui Mignolet
  • 79 | Schimbări
    Este înlocuit marcatorul primului gol, Rossiter, iar în locul lui intră un alt tânăr, J. Williams
  • 77 | OcaziiLiverpool
    Clayton a șutat de la 20 de metri, la colțul lung, dar Mignolet a avut o intervenție formidabilă
  • 76 | Schimbări
    Modificare și la oaspeți: Kike îi lasă locul lui Wildschut
  • 74 | Schimbări
    Balotelli intră în locul lui Lambert
  • 62 | Goluri
    GOOOOL MIDDLESBROUGH! Reach a egalat printr-o lovitură de cap din careul mic, după centrarea excelentă a lui Leadbitter
  • 38 | OcaziiLiverpool
    Asediu la poarta lui Mignolet! Tomlin a șutat în forță de la 20 de metri, belgianul a respins în lateral, iar apoi Reach a trecut și el la câțiva centimetri de egalare
  • 36 | OcaziiLiverpool
    Mignolet a blocat extraordinar, în două rânduri, din poziții extrem de grele. Portarul lui Liverpool a fost la înălțime în fața lui Tomlin și Adomah
  • 30 | OcaziiLiverpool
    Kike a șutat bine, din centrul careului, Lambert îl salvează pe Mignolet dintr-o situație ce putea fi foarte dificilă
  • 25 | OcaziiLiverpool
    Lallana a șutat de la 20 de metri, dar mingea a trecut pe lângă poartă
  • 18 | Faze meci
    Cormoranii au temperat jocul, au posesia, însă deocamdată nu mai pun în pericol poarta adversă
  • 10 | Goluri
    GOOOOL LIVERPOOL! Lambert a șutat în portar din poziție excelentă, mingea a ajuns la Rossiter, care a deschis scorul după ce a trimis pe jos, de la 20 de metri. Seară de vis pentru puștiul de 17 ani, care se află la debutul pentru echipa mare a lui Liverpool
Aitor KarankaMiddlesbrough

VIDEO Liverpool - Boro 2-2 (14-13). Calificare istorică pentru gazdele de pe Anfield!

Liverpool era marea favorită a duelului cu Middlesbrough din Cupa Ligii Angliei, dar oaspeții au fost foarte aproape să dea lovitura pe Anfield Road la capătul unui meci plin de suspans.

Cormoranii au deschis scorul în minutul 10 prin Rossiter, un mijlocaș de 17 ani aflat la debut. Middlesbrough a egalat în minutul 62: Reach a transformat în gol centrarea lui Leadbitter, iar după 90 de minute, scorul a fost 1-1 și s-a trecut la jucarea celor două reprize de prelungiri.

În timpul adițional, tot echipa lui Brendan Rodgers a punctat prima: Suso a găsit drumul spre gol într-un careu supraaglomerat, printr-un șut pe jos, în minutul 109.

Oaspeții nu mai aveau speranțe că pot egala, însă au primit o mare mână de ajutor de la Kolo Toure. Experimentatul ivorian a comis o greșeală imensă: în al doilea minut de prelungire al prelungirilor l-a faultat în careu pe Bamford, iar centralul a acordat lovitură de pedeapsă.

Același Bambord a executat perfect, iar după terminarea celor două reprize de prelungiri remiza se menținea pe tabelă: 2-2!

Nebunia a început cu adevărat la executarea loviturilor de departajare. Deși înscrisese în urmă cu câteva minute, Bamford a ratat a doua oară, însă Sterling nu a reușit nici el să transforme penalty-ul care ar fi dus-o pe Liverpool în faza următoare.

Au urmat lovituri de departajare executate ca la carte și chiar două astfel de execuții superbe ale celor 2 portari: Mignolet iș Blackman.

La 14 - 13 pentru gazde, Adomah a executat a 30-a lovitură, a trimis pe lângă poartă și astfel Liverpool a obținut dramatic accesul în următoarea fază din Cupa Ligii Angliei.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...

sucu

Exclusiv Ilie Dumitrescu a rămas impresionat...

ILIE

Video Cristiano Bergodi, criză de nervi fără...

cristiano-bergodi

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 06:15 Champions League: Rezumate
  • prunea

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• colaj fotbal club

MEDIA: Fotbal Club, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - FC Voluntari, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1