• România, Liga 1, Etapa 22: FCSB - Viitorul (duminică, ora 20:00, Digi Sport 1)
  • Spania, La Liga, Etapa16: Barcelona - Deportivo (duminică, ora 21:45, Digi Sport 2)

Ghinion teribil pentru Vlad Chiricheș. Românul a suferit o accidentare la al doilea lui meci ca titular din acest sezon, în toate competițiile.

În minutul 39 al partidei, românul de 27 de ani a căzut pe umărul stâng și a acuzat dureri, la capătul unei faze în care nu a fost jenat de niciun adversar.

Chiricheș a fost scos de pe teren de medicii lui Napoli și era vizibil afectat de durerea avută în acele momente. Fundașul nostru a continuat să primească îngrijiri medicale și a fost schimbat înainte de pauză cu Raul Albiol.

În sezonul trecut, fundaşul de 27 de ani a evoluat de 14 ori în Serie A TIM pentru Napoli şi a marcat 2 goluri.