• Spania, etapa 9: Barcelona-Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 21:45) şi Italia, etapa 9: Napoli-Inter (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 21.45)
  • Tenis: Turneul Campioanelor (22-29 octombrie, Digi Sport 2)

Juventus are punctaj maxim după trei etape din Serie A în urma victoriei cu 3-0 în faţa lui Chievo. Campioana a deschis scorul după un autogol al lui Hetemaj, în urma loviturii libere executate de Pjanic.

Gazdele au pus in pericol poarta lui Sczeszny la şutul lui Radovanovic, după care Benatia a respins în corner.

Trupa lui Allegri s-a distanţat în minutul 58, când Higuain a finalizat după o fază frumoasă construită de Dybala şi Pjanic.

Argentinianul intrat în locul lui Douglas Costa a animat jocul "bianconerilor" - Dybala a încercat mai întâi să dribleze toată apararea lui Chievo, apoi a şutat puţin pe lângă poartă şi a reuşit să marcheze în minutul 83 după o acţiune personală.

ECHIPELE

Juventus: Szczesny - Lichtsteiner, Benatia, Rugani, Asamoah - Matuidi, Pajnic, Sturaro (75' Bernardeschi) - Douglas Costa (54' Dybala), Higuain, Mandzukic (83' Bentancur).

Chievo: Sorrentino - Cacciatore, Dainelli, Gamberini, Gobbi - Castro, Radovanovic, Hetemaj (68' Rigoni) - Birsa; Inglese (76' Leris), Pucciarelli (66' Pellissier).