• România, Liga 1, etapa a 22-a: Astra - Botoşani (vineri, 20:00, Digi Sport 1)
  • Box Ekaterinburg: Cristian Ciocan - Alexander Povetkin (vineri, ora 18:00, Digi Sport 2)

Juventus a rezolvat în 20 de minute meciul împotriva lui Crotone, pe care l-a câștigat în cele din urmă clar, 3-0.

După o primă repriză lipsită de goluri, campioana Italiei s-a dezlănțuit în partea a doua.

Mandzukic a deschi scorul din centrarea lui Barzagli, iar De Sciglio l-a învins pe Cordaz cu o bombă din afara careului.

Benatia a stabilit, apoi, scorul final: 3-0 pentru Bătrâna Doamnă. Juventus are 4 puncte în spatele liderului Napoli.

ECHIPELE DE START:

Juventus: Buffon - Barzagli, Benatia, Howedes - Lichtsteiner, Marchisio, Matuidi, Alex Sandro - Douglas Costa, Mandzukic, Dybala

Crotone: Cordaz - Sampirisi, Ajeti, Ceccherini, Pavlovic - Rohden, Barberis, Mandragora, Nalini - Tonev, Budimir