• Spania, etapa 9: Barcelona-Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 21:45) şi Italia, etapa 9: Napoli-Inter (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 21.45)
  • Tenis: Turneul Campioanelor (22-29 octombrie, Digi Sport 2)

Început pe o ploaie torenţială, meciul dintre Roma şi Verona a fost câştigat la scor de gazdele de pe Olimpico.

Echipa lui Eusebio Di Francesco a deschis scorul prin Nainggolan, din pasa lui El Shaarawy. Până la pauză, capitolinii au mai marcat o dată - Florenzi a centrat perfect pentru lovitura de cap a lui Dzeko.

Atacantul bosniac şi-a trecut în cont "dubla" în minutul 61, iar cinci minute mai târziu, Verona a rămas în zece oameni. Souprayen a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Scor final 3-0 pentru Roma, care obţine a doua victorie din acest sezon.

ECHIPELE

Roma: Alisson - Florenzi, Manolas (79' Moreno), Fazio, Kolarov - Nainggolan (75' Schick), De Rossi, Pellegrini - Under (75' Gerson), Dzeko, El Shaarawy.

Verona: Nicolas Andrade - Caceres, Ferrari, Heurtaux, Souprayen - Bessa, Buchel (58' Verde), Zuculini (75' Fossati) - Romulo, Kean (64' Pazzini), Valoti.