• România, Liga 1, etapa a 22-a: Astra - Botoşani (vineri, 20:00, Digi Sport 1)
  • Box Ekaterinburg: Cristian Ciocan - Alexander Povetkin (vineri, ora 18:00, Digi Sport 2)

Victorie la ultima fază pentru Sassuolo, în meciul cu Bari din şaisprezecimile Cupei Italiei, transmis ÎN DIRECT de Digi Sport. Golul calificării a fost unul memorabil.

La ultima fază a meciului cu Bari, Matteo Politano a marcat un super gol şi a ajutat-o pe Sassuolo să se califice în optimile Cupei Italiei.

În minutul 34, Diego Falcinelli a deschis scorul pentru ocupanta locului 16 din Serie A. Oaspeţii au primit un cadou nesperat de la Stefano Sensi. Mijlocaşul lui Sassuolo a făcut henţ în careu, iar Nene nu i-a dat nicio şansă lui Pegolo, de la punctul cu var.

Liderul din Serie B a fost învins în minutul 93 şi Sassuolo se pregăteşte pentru duelul cu Atalanta, din turul următor.

ECHIPELE:

Sassuolo (4-3-3): Pegolo - Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso - Mazzitelli (Missiroli '74), Sensi, Cassata - Politano, Falcinelli, Ragusa (Berardi 65)
Antrenor: G. Iachini

Bari (5-3-2): De Lucia - Sabelli (Scalera '87), Diakite, Capradossi, Cassani, D'Elia (Kozak '59) - Iocolano (Greco '79), Basha, Salzano - Brienza, Nene
Antrenor: F. Grosso