Oficial Fostul fotbalist legendar de la AS Roma va conduce echipa și în noua stagiune
Exclusiv Marcel Răducanu a rostit șase cuvinte când a fost întrebat despre răbufnirea lui Victor Becali la adresa sa

AS Roma AS Roma
Juventus Juventus
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Auto Goluri
    Final de meci pe Olimpico. Roma şi Juventus au terminat la egalitate, scor 1-1, gazdele revenind în 10 oameni, după ce au fost conduse. Torinezii îşi păstrează avansul de 9 puncte în fruntea clasamentului din Italia.
  • 90 | Schimbări
    Încă o modificare la Juventus. Padoin l-a înlocuit pe Lichtsteiner.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Vidal.
  • 83 | Schimbări
    Prima schimbare la oaspeţi. Coman a intrat în locul lui Morata.
  • 78 | Auto Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 1-1! Roma egalează în inferioritate numerică, în urma autogolului lui Marchisio, care a trimis în propria poartă după o lovitură de cap a lui Keita.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Chiellini.
  • 73 | Schimbări
    Ultima schimbare la Roma. A ieşit De Rossi, a intrat Nainggolan.
  • 72 | OcaziiAS Roma
    Şansă mare de egalare pentru Roma. Manolas a trimis cu capul, după o lovitură liberă de pe partea stângă, însă Buffon a respins în corner.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Marchisio.
  • 71 | Schimbări
    Încă o modificare la gazde. Iturbe a intrat în locul lui Totti.
  • 65 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului o face Rudi Garcia. Florenzi a intrat în locul lui Ljajic.
  • 65 | OcaziiAS Roma
    Juve este dezlănţuită. Pereyra a fost aproape de 2-0, dar şutul său din unghi s-a dus în plasa laterală.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Juventus! Tevez deschide scorul pentru oaspeţi, cu o execuţie impecabilă din lovitură liberă.
  • 62 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Torosidis primeşte uşor al doilea galben, după o cădere a lui Vidal, şi este eliminat.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Pjanic.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Morata.
  • 50 | OcaziiAS Roma
    Cea mai mare ocazie a meciului. Un nou contraatac al oaspeţilor l-a adus pe Vidal în poziţie excelentă. Şutul său cu stângul, de la marginea careului, a trecut puţin pe lângă poartă.
    Pauză pe Olimpico. Roma şi Juventus sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză săracă în evenimente.
  • 42 | OcaziiAS Roma
    O nouă şansă bună pentru Juventus. După un contraatac al bianconerilor, Tevez a ajuns în poziţie de şut, însă mingea trimisă de argentinian a trecut pe lângă poartă, deviată şi de un adversar.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Evra.
  • 33 | Faze meciAS Roma
    Morata a încercat un şut în diagonală, însă mingea a trecut mult pe lângă poarta lui De Sanctis.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru De Rossi.
  • 30 | Faze meci
    Nici una dintre echipe nu îşi asumă riscuri inutile. Prima jumătate de oră a meciului a fost una extrem de tacticizată, în cunoscuta tradiţie a duelurilor decisive din Serie A.
  • 21 | OcaziiAS Roma
    Prima ocazie a meciului a aparţinut oaspeţilor, care au fost aproape să beneficieze de au autogol al lui Manolas. Fundaşul central elen a respins în corner, mingea trecând la doar câţiva centrimetri de poarta lui De Sanctis.

VIDEO Roma - Juventus 1-1. Liderul îşi păstrează avansul de 9 puncte

Derby-ul primelor două clasate din Italia, Roma şi Juventus, s-a încheiat nedecis, scor 1-1, pe Olimpico.

Singurul moment periculos din prima repriza a venit la poarta lui De Sanctis, când Manolas a fost aproape de autogol în urma centrării lui Pereyra, în minutul 22.

Oaspeţii au început mai bine partea secundă şi au ameninţat poarta gazdelor prin Vidal, în minutul 50.

Roma a rămas cu un om mai puţin după o oră de joc, când Torosidis a văzut al doilea galben, pentru un aparent fault comis asupra lui Vidal.

Carlos Tevez a executat magistral lovitura liberă acordată de Daniele Orsato şi i-a adus pe în avantaj pe bianconeri.

Grecul Manolas, cu o lovitură de cap, a fost aproape de egalare, dar Buffon a fost la post şi a respins în corner.

Roma a reuşit totuşi să restabilească echilibrul pe tabelă prin Seydou Keita, în minutul 78, mijlocaşul african fiind ajutat şi de devierea nefericită a lui Marchisio.

S-a terminat 1-1, rezultat care menţine trupa lui Allegri în fruntea clasamentului din Serie A, 9 puncte în faţa giallorossilor.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”