FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Napoli Napoli
    Finalul meciului. Inter și Napoli încheie la egalitate, scor 2-2, după un final superb, cu 4 goluri în 15 minute
  • 90+4 | OcaziiInter
    OCAZIE INTER! Corner pentru gazde și milanezii sunt aproape de o victorie nesperată, după ce lovitura de cap trimisă de Mbaye se duce puțin pe lângă poartă
  • 90+1 | Goluri
    GOOOL INTER! Final nebun de meci la Milano. Inter se aruncă în atac și Hernanes reușește să egaleze printr-o lovitură de cap din careu, după ce rămâne fără marcaj
  • 90 | Goluri
    GOOOL NAPOLI! David Lopez trimite foarte bine pentru Callejon, apărarea gazdelor este surprinsă, iar spaniolul înscrie un gol superb din careu, fără preluare
  • 88 | Schimbări
    Schimbare Inter: Iese Palacio, intră M'Vila
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Juan Jesus este avertizat pentru un fault tactic la Inler
  • 82 | Goluri
    GOOOL INTER! Dodo bate un corner, nou-intratul Guarin vine foarte bine cu fața spre poartă și înscrie cu o lovitură de cap din careu, după devierea lui Icardi
  • 81 | Schimbări
    Schimbare Inter: Mazzarri mută ofensiv. Guarin intră în locul lui Medel
  • 79 | Goluri
    GOOOL NAPOLI! Vidic comite o eroare incredibilă, respinge greșit cu capul, iar Callejon înscrie cu un șut din careu al cincilea său gol din acest sezon de Serie A
  • 75 | Schimbări
    Schimbare Napoli: Iese Britos, intră Ghoulam
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Jorginho este avertizat pentru un fault din spate la Kovacic
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Higuain protestează la adresa arbitrului Orsato după un duel cu Vidic și vede cartonașul galben
  • 69 | Faze meciInter
    INFO: În acest moment, Napoli nu mai are niciun jucător italian în echipă
  • 68 | Schimbări
    Schimbare Napoli: Iese Insigne, intră Mertens
  • 64 | OcaziiInter
    OCAZIE NAPOLI! Callejon trage bine de la peste 20 de metri, mingea lovește pământul în fața lui Handanovic, dar portarul lui Inter reușește să respingă
  • 62 | Schimbări
    Schimbare Napoli: Iese Hamsik, intră Jorginho
  • 58 | Schimbări
    Schimbare Inter: Iese Obi, intră Mbaye
  • 56 | OcaziiInter
    OCAZIE INTER! Corner pentru gazde, Vidic urcă în careu și îl depășește ușor pe Britos, însă lovitura sa de cap trece peste poartă
  • 50 | OcaziiInter
    OCAZIE NAPOLI! Vidic se plasează prost la un balon trimis pentru Insigne, iar jucătorul lui Napoli șutează în bară din careu, ratând prima mare ocazie a echipei lui Benitez
  • 39 | OcaziiInter
    BARĂ INTER! Hernanes se întoarce repede în duelul cu Inler și trage foarte bine din afara careului, însă balonul lovește bara porții lui Rafael
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Hernanes vede primul cartonaș galben al meciului. Mijlocașul lui Inter este avertizat pentru un fault dur la Callejon
  • 36 | Faze meciInter
    Hernanes trage modest din careu după pasa lui Icardi și Rafael reține fără probleme șutul pe jos al acestuia
  • 32 | Faze meciInter
    Inter continuă să preseze, are o posesie mai bună, în timp ce Napoli încearcă să surprindă pe contraatac
  • 25 | Faze meci
    INFO: 5-1 este raportul șuturilor spre poartă, în favoarea Interului. Ambele echipe au tras o singură dată pe spațiul porții
  • 17 | OcaziiInter
    OCAZIE INTER! Milanezii presează și trec iar pe lângă deschiderea scorului. Icardi primește un balon în careu de la Hernanes, în poziție excelentă, dar Albiol a deviat inspirat șutul acestuia, care nu a prins cadrul porții
  • 12 | OcaziiInter
    OCAZIE NAPOLI! Replica oaspeților vine de la Zuniga, dar Handanovic reușește și el să prindă balonul fără mari emoții, la șutul columbianului din careu
  • 5 | OcaziiInter
    OCAZIE INTER! Gazdele încep mai bine și Obi șutează periculos din afara careului, destul de puternic, însă brazilianul Rafael reține cu siguranță
    Începe meciul. Napoli are lovitura de start!
Rafael BenitezNapoli

VIDEO Inter - Napoli 2-2. Final superb de meci, cu 4 goluri în ultimul sfert de oră!

Inter și Napoli au remizat în derby-ul etapei a 7-a din Serie A, scor 2-2, după un final superb de meci.

Într-o primă repriză în care echipa lui Rafa Benitez a preferat un joc mult prea defensiv, doar Hernanes a dat emoții napoletanilor, la un șut din afara careului (39). La 5 minute de la reluare, Insigne a trimis și el în bară (50), ratând prima mare ocazie a oaspeților.

Partida se îndrepta spre a doua remiză albă consecutivă între cele două rivale, însă în ultimele 20 de minute s-au marcat nu mai puțin de 4 goluri.

Callejon a deschis scorul după o greșeală inexplicabilă a sârbului Vidic, însă avantajul oaspeților n-a ținut decât 4 minute: introdus doar de un minut pe teren, Freddy Guarin a restabilit egalitatea, la prima atingere de minge (83).

Callejon a reușit apoi dubla, din centrarea lui David Lopez, iar spaniolul a ajuns la 6 goluri marcate în acest sezon și l-a egalat în topul marcatorilor din Serie A pe Carlos Tevez, de la Juventus.

Inter a reacționat însă din nou repede și a salvat un punct în prelungiri, la reușita lui Hernanes, iar apoi milanezii au fost la un pas chiar de o victorie nesperată, la ultima fază a partidei.

După remiza de duminică seara, Napoli rămâne cu o singură înfrângere în ultimele 9 confruntări cu milanezii, dar are nu mai puțin de 8 puncte în spatele liderului din Italia, Juventus.

În următoarea etapă din Serie A, Inter joacă pe terenul Cesenei, în timp ce Napoli are meci pe teren propriu cu Verona.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...