Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 95 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Derby della Madonnina se încheie la egalitate, 1-1, cel mai des scor întâlnit în istoria rivalității celor două echipe din Milano
  • 94 | Schimbări
    Ultima schimbare a lui Inter: M` Vila îi ia locul lui Kovacic
  • 93 | OcaziiAC Milan
    Poli a șutat din interiorul careului, periculos spre poarta lui Handanovic, dar Ranocchia a respins providențial în corner
  • 90 | Faze meci
    Partida este prelungită cu patru minute
  • 88 | Schimbări
    Modificare Inter: Icardi este înlocuit cu Osvaldo
  • 79 | OcaziiAC Milan
    Icardi a tras fără preluare, din interiorul careului, însă și el nimerește bara transversală
  • 76 | Schimbări
    Schimbare Milan: Muntari îi lasă locul lui Poli
  • 75 | OcaziiAC Milan
    El Shaarawy a scăpat singur spre poarta lui Handanovic, l-a culcat pe goalkeeperul lui Inter, dar a tras în bara transversală
  • 72 | Schimbări
    Prima modificare făcută și de Inzaghi: Torres este schimbat după o evoluție slabă, cu golgheterul formației, Keisuke Honda
  • 61 | Goluri
    GOOOOL INTER! Zapata a încercat să respingă, i-a pasat direct lui Obi, care nu a stat pe gânduri și a tras de la limita careului. Mingea a mers direct la colțul lung, fără speranțe pentru Diego Lopez
  • 54 | OcaziiAC Milan
    Avalanșă de ocazii la poarta lui AC Milan, însă rossonerii scapă cu fața curată
  • 52 | OcaziiAC Milan
    Bonaventura a șutat din unghi, la colțul lung, dar mingea a fost deviată și a ieșit în corner
    Start în repriza secundă
    PAUZĂ! AC Milan conduce după prima parte cu 1-0, prin reușita extraordinară a lui Menez
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză va fi prelungită cu un minut
  • 38 | Faze meci
    În sfertul de oră trecut de la marcarea golului, mingea a fost mai mult la mijlocul terenului, fără ca vreuna dintre cele două formații să pună în pericol poarta adversă.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Și Obi primește un avertisment
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Mexes vede primul cartonaș galben al meciului
  • 22 | Goluri
    GOOOOOOL AC MILAN! El Shaarawy a centrat perfect pentru Menez, iar francezul a reluat din prima, cu latul, la colțul lung, imparabil pentru Handanovic!
  • 16 | Faze meci
    După 3 minute, în care medicii i-au oprit sângerarea, Dodo a revenit pe teren
  • 13 | Faze meci
    Dodo este lovit cu cotul în figură de Muntari și are neoive de îngrijiri medicale
  • 11 | OcaziiAC Milan
    Guarin șutează puternic din afara careului, dar Lopez reține în doi timpi
  • 8 | OcaziiAC Milan
    Muntari comite o greșeală imensă - îi pasează direct lui Icardi - dar vârful lui Inter ratează din poziție de unu la unu cu Diego Lopez

VIDEO AC Milan - Inter 1-1. Obi a consfințit egalul în repriza a doua

AC Milan continuă seria negativă și după derby-ul cu Inter, încheiat 1-1. Derby della Madonnina, tradiţionalul duel între cele două echipe din Milano, și-a consumat episodul 211.

Ambii antrenori s-au aflat în fața unor premiere: Mancini a stat pe bancă la primul meci din noul mandat la Inter, în timp ce Pippo Inzaghi a apărut pentru întâia oară ca antrenor într-un meci cu rivala locală.

Prima ocazie a partidei i-a aparținut lui Icardi, care nu a profitat de eroarea lui Muntari.

Rossonerii au marcat la prima acțiune legată, finalizată splendid de Menez. Șeptarul Milanului a devenit primul francez din ultimii 15 ani care marchează în Derby della Madonnina.

Inter a fost aproape de egalare la 10 minute de la reluare, când Icardi n-a putut specula bâlbâielile din defensiva Milanului.

Echipa lui Roberto Mancini a revenit în meci cu prima reușită în Serie A a lui Joel Obi. Nigerianul a marcat din marginea careului, cu un șut plasat lângă bară.

Lasat singur cu Handanovic de Bonaventura, El Shaarawy a tras în transversală. Nerazzurrii au egalat situația la bare tot prin Icardi, după pasa lui Guarin.

În ultimul minut al prelungirilor, Poli a avut șansa de a marca împotriva fostei sale echipe, însă șutul său a fost deviat în corner de Ranocchia și Milan ajunge la 5 meciuri consecutive fără victorie.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...