Nu s-a ținut de cuvânt? Gigi Becali, ”demascat” de Răzvan Burleanu: ”FRF nu a primit nicio înștiințare”

20.09.2014, 21:45
AC Milan AC Milan
Juventus Juventus
  • 90+2 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI, campioana Juventus se impune pe San Siro la limită, în primul derby din noul sezon al Seriei A!
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Asamoah vede și el un cartonaș galben
    Fernando Torres este avertizat
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Muntari este avertizat, după ce a avut mai multe intrări la limita regulamentului în timpul jocului
  • 82 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA MILAN! Honda îi lasă locul pe teren lui Pazzini
    ULTIMA SCHIMBARE LA JUVENTUS! Iese Lichtsteiner și intră Romulo
  • 76 | Schimbări
    SCHIMBARE AC MILAN! Fernando Torres debutează la noua sa echipă, intrând în locul lui Poli
    SCHIMBARE LA JUVENTUS! Pereyra îi lasă locul lui Vidal
  • 71 | Goluri
    GOOOOOL JUVENTUS, 0-1! Tevez finalizează simplu o combinație superbă cu Pogba, trimițând din marginea careului mic pe lângă Abiatti!
  • 61 | OcaziiAC Milan
    OCAZIE MARE PENTRU JUVE! Marchisio reia din partea dreaptă a careului mic și mingea evită cu puțin colțul lung al buturilor lui Abiatti
  • 60 | OcaziiAC Milan
    Pogba șutează din marginea careului de 16 metri, balonul este deviat în corner din spatele unui adversar
  • 56 | Faze meciAC Milan
    El Shaarawy încearcă o preluare spectaculoasă în careul celor de la Juventus, însă fără succes
    S-a reluat jocul!
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Cele două echipe se află la egalitate, după o primă repriză intensă, cu ocazii spre final
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Marchisio primește un avertisment după o intrare dură asupra lui Muntari, care primește apoi îngrijiri medicale pe marginea terenului
  • 38 | OcaziiAC Milan
    BARĂ JUVENTUS! Marchisio trimite de la 18 metri puternic, însă mingea lovește bara din stânga lui Abiatti și sare în partea opusă!
  • 36 | OcaziiAC Milan
    ÎNCĂ O OCAZIE PENTRU OASPEȚI! Bonucci este găsit în careu la o fază la care fundașii gazdelor au crezut că acesta este în ofsaid, dar jucătorul reia peste poartă!
  • 34 | Schimbări
    SCHIMBARE LA JUVENTUS! Caceres îi lasă locul lui Ogbonna
  • 34 | OcaziiAC Milan
    Se încinge meciul! Oaspeții au a doua ocazie în două minute, după ce mingea trece pe traseul Pereyra-Tevez-Llorente, iar Abiatti scoate șutul primului în lateral!
  • 31 | OcaziiAC Milan
    OCAZIE MARE ȘI PENTRU JUVENTUS! Pereyra pasează în spate acrobatic de pe linia autului de poartă, iar Llorente preia și pătrunde spre poartă Llorente, care este însă excelent blocat de Abiatti!
  • 27 | OcaziiAC Milan
    PRIMA MARE OCAZIE A PARTIDEI! Honda reia printr-o lovitură de cap de lângă Chiellini, dar Buffon are o intervenție excelentă!
  • 23 | Faze meci
    Se joacă echilibrat, milanezii au reușit să echilibreze meciul după începutul ceva mai bun al campioanei Italiei
  • 20 | Faze meciAC Milan
    Honda aruncă un balon în careul dintr-o lovitură liberă de pe partea dreaptă, dar faza nu aduce pericol la poarta celor de la Juventus
  • 11 | Faze meciAC Milan

Pogba recentrează acrobatic în careu după o pasă în adâncime, dar nu vine nimeni la întâlnire

Massimiliano AllegriJuventus

VIDEO AC Milan – Juventus 0-1. Carlos Tevez a adus 3 puncte campioanei!

Juventus îşi menţine parcursul perfect în startul de sezon, iar Massimiliano Allegri a reuşit să se impună în faţa fostei sale echipe, chiar pe San Siro.

Așa cum era de așteptat, campioana Italiei a început mai bine meciul decât formația lui Pippo Inzaghi. Vizibil mai experimentați, torinezii au pus ușor stăpânire pe joc încă din primele minute, în timp ce rossonerrii au preferat să nu riște nimic după ce în etapa trecută au primit nu mai puțin de patru goluri de la Parma, în victoria halucinantă cu 5-4 pe care au obținut-o în deplasare.

Paradoxal, însă, prima mare ocazie a venit la poarta Bătrânei Doamne. Honda l-a întins serios pe Buffon în prima repriză printr-o lovitură de cap bine plasată din șase metri, dar aceasta a fost singura ocazie notabilă a gazdelor. Llorente a fost apoi blocat de Abbiati în minutul 31, iar Marchisio a trimis în bară din afara careului, la cea mai mare oportunitate a primului mitan.

Deşi a marcat opt goluri în primele două meciuri, în repriza secundă Milan a preferat să se apere și mai mult. Totuşi, defensiva acestora a fost depăşită la pasa superbă a lui Pogba, pentru golul lui Tevez din minutul 71. Argentinianul a reușit astfel al doilea gol în campionat şi al patrulea în toate competiţiile. În schimb, Milan a pierdut pentru a patra oară consecutiv în faţa rivalei din Torino, care rămâne şi fără gol primit în campionat din luna aprilie și până acum.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Exclusiv Gigi Becali a spus numele jucătorului căruia îi plătește "salariu degeaba" de 3 ani la FCSB

gigi

Adrian Porumboiu a dat verdictul în cazul fazei care a declanșat scandalul după FCSB - Rapid 2-2