FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Revenire importantă la FCSB, chiar înaintea derby-ului cu Rapid! Mesaj războinic pentru giuleșteni: ”Locul 1 de la coadă”

AC Milan AC Milan
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 95 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! AS Roma se împiedică pe teren propriu și rămâne la 3 puncte de liderul Juventus
  • 91 | OcaziiAS Roma
    Gervinho a ratat o ocazie imensă! Din interiorul careului, față în față cu Diego Lopez, a trimis pe jos la colțul lung, dar ibericul a respins cu piciorul

• 82 | OcaziiAS Roma
    Diego Lopez a ieșit hazardat, Torosidis a șutat spre poarta goală, dar nu a reușit să înscrie
  • 81 | Schimbări
    Ultima modificare a gazdelor: Torosidis îi ia locul lui Maicon
    Încă o schimbare pentru Milan: Poli îi lasă locul lui Muntari pentru finalul partidei
  • 73 | Schimbări
    Și Rudi Garcia mută: De Rossi este scos, iar în locul lui intră Destro
  • 72 | Schimbări
    Schimbare AC Milan: Alex este introdus în locul lui Honda
  • 70 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Armero a primit al doilea galben pentru un henț în terenul Romei și își lasă echipa în 10
  • 57 | OcaziiAS Roma
    Bonaventura a șutat din colțul careului, pe lung, dar De Sanctis a reușit să respingă
  • 54 | Faze meci
    AC Milan începe mai bine și repriza a doua. Poli a avut o ocazie bună, a tras din afara careului, dar mingea nu a prins cadrul porții
    A început repriza a doua
    PAUZĂ! Cele două echipe intră la cabine cu tabela neschimbată
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Armero a primit cartonașul galben pentru un fault la Totti
  • 37 | OcaziiAS Roma
    Mexes a prins un șut de zile mari, de la peste 40 de metri, De Sanctis a scos cu dificultate de la vinclu
  • 29 | OcaziiAS Roma
    Gervinho a pătruns în careu, a driblat doi jucători, iar apoi a tras violent. Diego Lopez a făcut minuni și a respins al treilea șut puternic din ultimele minute
  • 26 | OcaziiAS Roma
    Totti a tras în forță din lovitură liberă, Lopez a fost pe fază și a boxat în corner
  • 22 | OcaziiAS Roma
    De Rossi a reluat din careul mic, din cădere, dar Diego Lopez a avut șansă și a prins mingea
  • 14 | Faze meci
    După un start avântat al lui Milan, Roma a pus stăpânire pe posesie. Ocaziile clare lipsesc deocamdată
  • 2 | OcaziiAS Roma
    Honda a șutat de la 20 de metri, De Sanctis a respins în lateral. Poli a fost pe fază, a tras la colțul scurt, dar portarul capitolinilor a parat din nou
Pippo InzaghiAC Milan

VIDEO AS Roma - AC Milan 0-0. Capitolinii au ratat exasperant, pe final oaspeții au jucat în 10!

AS Roma a ratat șansa de a încheia anul la un punct în spatele lui Juventus, după remiza albă cu AC Milan.

Rossonerii l-au pus la încercare pe De Sanctis încă din startul partidei. Portarul Romei a fost nesigur la șutul lui Honda, apoi a blocat execuția lui Poli.

Totti, din lovitura liberă, a avut prima șansă a echipei lui Rudi Garcia, dar Diego Lopez a respins în corner. Gervinho a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize, cand a tras pe direcția portarului spaniol, după o acțiune personală.

În minutul 32, Nigel De Jong a respins cu mâna din fața porții, însă Nicola Rizzoli a lăsat jocul să continue, spre disperarea giallorossilor. Mexes a fost aproape de golul sezonului, cu un șut de la 45 de metri, respins în corner de De Sanctis.

Bonaventura l-a încercat și el pe portarul Romei la singura acțiune periculoasă din repriza secundă. Milan a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Armero, cu 20 de minute înainte de final. Cu un om în plus, Roma a avut o singură ocazie, abia în prelungiri.

Din nou, Gervinho nu l-a putut învinge pe Diego Lopez și Roma încheie anul la 3 puncte în spatele lui Juventus, în timp ce Milan e abia pe poziția a 7-a.

A fost pentru prima dată în ultimele 41 de meciuri în care a jucat AC Milan și nu s-a înscris niciun gol.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!