Duel între frați în ”Derby della Madonnina”! AC Milan vrea să îl aducă pe San Siro pe fratele lui Marcus Thuram

Inter Milano Inter Milano
Gol din Penalty
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    Finalul meciului! Juventus o învinge clar pe Inter și este la un pas de finala Cupei Italiei. De cealaltă parte, echipa lui Mancini se pregătește acum de marele derby cu AC Milan, transmis de Digi Sport, duminică seara
  • 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu 5 minute!
  • 90 | Schimbări
    Schimbare Juventus: Iese Cuadrado, intră Padoin
  • 84 | Goluri
    GOOOL JUVENTUS !!! Abia intrat pe teren, Dybala majorează avantajul torinezilor. Vedeta gazdelor înscrie cu un șut de la 18 metri, printre picioarele lui Handanovic, după pasa lui Evra
  • 83 | Schimbări
    Schimbare Juventus: Iese Evra, intră Sandro
  • 80 | Schimbări
    Schimbare Inter: Iese Ljajic, intră Juan Jesus
  • 78 | OcaziiJuventus
    Morata este la un pas de triplă, însă șutul său din careu trece puțin peste poartă. Ocazie mare pentru Juventus!
  • 77 | Schimbări
    Schimbare Inter: Iese Biabiany, intră Icardi
    Schimbare Juventus: Iese Mandzukic, intră Dybala
  • 70 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    INTER RĂMÂNE ÎN 10! Murillo vede al doilea galben și este eliminat după faultul comis asupra lui Cuadrado
  • 66 | OcaziiJuventus
    Replica Interului vine prin Murillo, a cărui lovitură de cap este însă reținută cu siguranță de Neto, în aplauzele veteranului Buffon, aflat pe banca de rezerve
  • 64 | Schimbări
    Schimbare Inter: Mancini reacționează imediat și îl schimbă pe Melo cu Brozovic
  • 63 | Goluri
    GOOOL JUVENTUS !!! Felipe Melo comite o gafă uriașă încercând o preluare în careu, Morata este pe fază și profită, marcând pentru 2-0 cu o execuție fără speranțe pentru Neto
  • 59 | Faze meciJuventus
    Juventus controlează tactic meciul și ține balonul departe de propria poartă, în timp ce Inter pare incapabilă să pună presiune pe defensiva torinezilor
  • 39 | Faze meciJuventus
    Statistică: Morata încheie cea mai proastă perioadă a carierei sale: atacantul reușește primul gol după 20 de meciuri. Morata nu mai marcase din 4 octombrie, de la victoria cu Bologna, scor 3-1
  • 35 | Gol din Penalty
    GOOOL JUVENTUS !!! Alvaro Morata transformă fără emoții lovitura de pedeapsă și Juventus o conduce pe Inter cu scorul de 1-0
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Murillo este avertizat pentru faultul comis
  • 34 | Penalty-uriJuventus
    Penalty pentru Juventus, după ce Murillo îl faultează în careu pe Cuadrado
  • 32 | Faze meciJuventus
    D'Ambrosio centrează de pe partea dreaptă, Ljajic prelungește cu capul din careu, însă balonul se scurge apoi pe lângă poarta apărată de Neto
  • 27 | Faze meci
    Derby-ul de la Torino este destul de închis până acum, iar cele două echipe preferă să joace precaut, în condițiile în care finalista Cupei Italiei se decide după o dublă manșă
  • 21 | OcaziiJuventus
    Cuadrado trage periculos din afara careului, puțin pe lângă poartă
  • 14 | Faze meciJuventus
    JUVE CERE PENALTY! Medel comite henț clar în careu după o lovitură liberă bătută de Cuadrado, însă experimentatul Paolo Tagliavento, foarte bine plasat, nu acordă lovitură de la 11 metri și lasă jocul să continue

Juventus - Inter 3-0. Torinezii sunt cu un picior în finala Cupei Italiei

ÎN DIRECT la Digi Sport, Juventus "s-a distrat cu Inter" în manșa tur a semifinalelor Cupei Italiei, astfel că este cu un pas și jumătate în finala de la Roma.

Gazdele au cerut penalty după un sfert de oră, la hențul lui Medel, trecut însă inexplicabil cu vederea de Paolo Tagliavento. Arbitrul n-a mai ezitat cu 10 minute înainte de finalul primei reprize, la duelul din careu dintre Murillo și Cuadrado. Morata a marcat primul său gol din octombrie încoace, din penalty.

Spaniolul a făcut apoi dubla, după încă o greșeală în defensiva Interului, în minutul 63. Inter a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Murillo, care a mai fost păcălit o dată de Cuadrado și a văzut al doilea cartonaș galben.

Intrat în locul lui Mandzukic, Dybala a stabilit scorul final, 3-0, cu un șut printre picioarele lui Handanovic. Astfel, Inter mai are doar șanse teoretice pentru returul de la începutul lunii martie.

Pentru echipa lui Mancini urmează un nou "șoc". Derby-ul dintre Milan și Inter este programat duminică, de la ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1 și cu faze video ÎN TIMP REAL pe digisport.ro și m.digisport.ro!

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...