Pleacă de la Real Madrid la finalul sezonului și ar putea ajunge la un alt club uriaș al Europei
Ssc Napoli - Frosinone Calcio Victor Osimhen of Ssc Napoli during warm up before the Serie A match beetween Ssc Napoli a
”A spus DA!” Napoli s-a înțeles cu înlocuitorul lui Victor Osimhen
profimedia-0807526376
Jucătorii Rapidului au decis! Cristi Săpunaru, anunț în numele întregului vestiar despre Marius Șumudică

Inter Inter
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+4 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul. Napoli se impune cu 2-1 şi este noul lider din Serie A TIM.
  • 90+4 | OcaziiNapoli
    Final halucinant pe San Paolo: Inter loveşte bara în două rânduri în mai puţin de un minut. Jovetic a lovit stâlpul porţii, faza a continuat şi, după o centrare a lui Biabiany, Miranda reia tot cu capul, dar Reina respinge incredibil în bară.
  • 89 | OcaziiNapoli
    Higuain a fost la un pas e hat-trick: pătrunde paralel cu poarta şi şutează din unghi, la colţul lung, dar Handanovic respinge senzaţional în corner.
  • 87 | Schimbări
    Maggio intră în locul lui Callejon.
  • 87 | OcaziiNapoli
    Ljajic este blocat în careul de 6 metri de Reina, după o centrare perfectă de pe partea dreaptă.
  • 78 | OcaziiNapoli
    Brozovic pătrunde central şi şutează de la marginea careului, dar mingea trece pe lângă poarta lui Reina.
  • 70 | Schimbări
    El Kaddouri intră în locul lui Insigne.
  • 67 | Goluri
    GOOOOOL INTER!!!!! GOOOOL LJAJIC!!!!! Atacantul oaspeţilor a primit un balon la marginea careului şi nu a stat pe gânduri: a şutat la colţul scurt şi a relansat partida.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOOL NAPOLI!!!!! GOOOOL HIGUAIN!!!!! Argentinianul face dubla, după ce pătrunde printre doi fundaşi ai Interului şi şutează în diagonală, în plasa laterală.
  • 61 | Schimbări
    Biabiany intră în locul lui Guarin.
  • 60 | OcaziiNapoli
    Hamsik reia cu capul din apropiere, dar Handanovic e la post şi prinde.
  • 57 | OcaziiNapoli
    Higuain reia cu capul din colţul careului mic, dar nu prinde cadrul porţii lui Handanovic.
    S-a terminat prima repriză.
  • 44 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Nagatomo primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 40 | OcaziiNapoli
    O nouă ocazie de gol pentru Inter: Perisic reia de la 14 metri, dar şutul său trece puţin pe lângă poarta lui Reina.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Hysaj este avertizat.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Nagatomo este avertizat.
  • 29 | OcaziiNapoli
    Inter e la un pas de egalare: Guarin şutează de la marginea careului, cu efect, dar mingea ocoleşte de puţin vinclul porţii lui Reina
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Koulibaly este avertizat.
  • 10 | OcaziiNapoli
    Hamsik şutează puternic de la marginea careului, dar mingea trece peste poarta lui Handanovic.
  • 2 | Goluri
    GOOOOOOL NAPOLI!!!!! GOOOOOL HIGUAIN!!! Argentinianul a deschis scorul cu un şut impecabil din interiorul careului, după 64 de secunde.
Roberto ManciniInter

VIDEO Napoli - Inter 2-1. Două bare pentru oaspeţi, în prelungiri. Gazdele au preluat şefia în Serie A TIM

Napoli a învins Inter cu 2-1 şi a trecut pe primul loc în Serie A TIM, după un meci plin de suspans. Stadionul San Paolo a explodat dupa doar un minut când Higuain a preluat în careu şi l-a învins pe Handanovic cu un şut violent. A fost al doilea cel mai rapid gol din această ediţie de campionat.

Nerrazzurrii au replicat după o jumătate de oră când şutul lui Guarin a trecut razant peste transversală. Chiar înainte de pauză, Inter a rămas în 10 după eliminarea lui Nagatomo pentru o intrare asupra lui Allan. Japonezul a încasat două galbene în doar 8 minute spre nemulţumirea lui Mancini.

Napoli s-a desprins din minutul 62 când Higuain şi-a trecut în cont dubla deşi era presat de Miranda şi Murillo. Trupa lui Mancini a revenit în cărţi graţie golului lui Ljajic, care l-a învins pe Reina cu un şut plasat.

Ljajic a rămas periculos şi putea egala cu 3 minute înainte de final, însă Reina a ieşit prompt la centrarea lui Biabiany. Şi Higuain putea risipi emoţiile, însă s-a opus Handanovic.

Finalul a fost unul nebun - norocul a fost de partea lui Napoli, după ce Inter a trimis mingea în bară de două ori prin Jovetic şi Miranda în ultimul minut al prelungirilor.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...