S-a terminat meciul.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Perisic este avertizat.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOOL INTER!!!!!! GOOOOOL PERISIC!!!!! Croatul a adus egalarea pe San Siro, în prelungiri, cu un şut din careul mic, după un corner al oaspeţilor.
  • 67 | OcaziiAC Milan
    Perisic e aproape de egalare: şutul său superb din voleu trece puţin pe lângă poartă.
  • 66 | Schimbări
    Nagatomo intră în locul lui Ansaldi.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOOOL MILAN!!!!!! GOOOOOL SUSO!!!!! Spaniolul primeşte o pasă de la Bacca, îl driblează lejer în careu pe Miranda şi şutează la colţul lung, fără speranţe pentru Handanovic.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOOOL INTER!!!!! GOOOOOL CANDREVA!!!! Fostul jucător al lui Lazio aduce egalarea cu un şut incredibil, aproape de vinclul porţii lui Donnarumma.
  • 50 | OcaziiAC Milan
    Bonaventura pătrunde superb în careu, dar şutul său deviat trece pe lângă poarta lui Handanovic.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Ansaldi este avertizat.
    A început actul secund.
    S-a încheiat prima repriză.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOOOL MILAN!!!!! GOOOOOOL SUSO!!!!!! Mijlocaşul gazdelor a şutat din unghi, la colţul lung, din interiorul careului, fără nicio şansă pentru Handanovic.
  • 42 | OcaziiAC Milan
    Contraatac devastator al Milanului, blocat de Bacca, al cărui şut de la marginea careului nu este bine plasat şi Handanovic prinde.
  • 40 | OcaziiAC Milan
    Di Sciglio şutează puternic de la 30 de metri, dar mingea e pe direcţia lui Handanovic, care prinde.
  • 37 | Schimbări
    Murillo intră în locul lui Medel.
  • 35 | OcaziiAC Milan
    Brozovic centrează de pe partea stângă, dar reluarea lui Perisic cu capul nu prinde cadrul porţii.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Di Sciglio este avertizat.
  • 29 | OcaziiAC Milan
    Candreva şutează din unghi, de la marginea careului, dar mingea trece pe lângă poarta gazdelor.
  • 24 | OcaziiAC Milan
    Ocazie mare de gol pentru Inter: Perisic reia din plonjon după o centrare perfecta de pe partea dreaptă, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Kucka este avertizat.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Kondogbia este avertizat.
  • 14 | OcaziiAC Milan
    Inter trimite primul şut spre poartă: Perisic şutează din întoarcere, din interiorul careului, dar Donnarumma prinde fără mari probleme.
  • 10 | Faze meci
    Cel mai întâlnit scor dintre cele două echipe, în campionat, este 1-1. S-a înregistrat de 26 de ori.
Stefano PioliInter Milano

AC Milan - Inter 2-2. Perisic a egalat în prelungirile partidei. Dublă pentru Suso

Milan a scăpat printre degete victoria în Derby della Madonnina. Pe San Siro, Inter a ratat prima ocazie prin Perisic. Chiar înaintea pauzei, Suso a deschis scorul cu un şut perfect.

Nerazzurii au egalat în partea secundă tot cu o execuţie spectaculoasă. Şutul lui Candreva l-a lăsat fără replică pe Donnarumma.

Trupa lui Vincenzo Montella a revenit în avantaj graţie aceluiaşi Suso, aflat la al patrulea gol stagional. Perisic a trecut din nou pe lângă gol, însă nu a mai iertat în prelungiri.

Croatul a salvat-o de la înfrângere pe Inter, iar derby-ul oraşului Milano s-a terminat 2-2. Cu acest punct, rossonerii au ajuns la şapte puncte în spatele liderului Juventus, în timp ce Inter a urcat pe locul 9.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano