S-a terminat meciul.
90+3 |
Perisic este avertizat.
90+2 |
GOOOOOOL INTER!!!!!! GOOOOOL PERISIC!!!!! Croatul a adus egalarea pe San Siro, în prelungiri, cu un şut din careul mic, după un corner al oaspeţilor.
67 |
Perisic e aproape de egalare: şutul său superb din voleu trece puţin pe lângă poartă.
66 |
Nagatomo intră în locul lui Ansaldi.
57 |
GOOOOOOOL MILAN!!!!!! GOOOOOL SUSO!!!!! Spaniolul primeşte o pasă de la Bacca, îl driblează lejer în careu pe Miranda şi şutează la colţul lung, fără speranţe pentru Handanovic.
53 |
GOOOOOOOOL INTER!!!!! GOOOOOL CANDREVA!!!! Fostul jucător al lui Lazio aduce egalarea cu un şut incredibil, aproape de vinclul porţii lui Donnarumma.
50 |
Bonaventura pătrunde superb în careu, dar şutul său deviat trece pe lângă poarta lui Handanovic.
43 |
GOOOOOOOL MILAN!!!!! GOOOOOOL SUSO!!!!!! Mijlocaşul gazdelor a şutat din unghi, la colţul lung, din interiorul careului, fără nicio şansă pentru Handanovic.
42 |
Contraatac devastator al Milanului, blocat de Bacca, al cărui şut de la marginea careului nu este bine plasat şi Handanovic prinde.
40 |
Di Sciglio şutează puternic de la 30 de metri, dar mingea e pe direcţia lui Handanovic, care prinde.
37 |
Murillo intră în locul lui Medel.
35 |
Brozovic centrează de pe partea stângă, dar reluarea lui Perisic cu capul nu prinde cadrul porţii.
32 |
Di Sciglio este avertizat.
29 |
Candreva şutează din unghi, de la marginea careului, dar mingea trece pe lângă poarta gazdelor.
24 |
Ocazie mare de gol pentru Inter: Perisic reia din plonjon după o centrare perfecta de pe partea dreaptă, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.
22 |
Kucka este avertizat.
20 |
Kondogbia este avertizat.
14 |
Inter trimite primul şut spre poartă: Perisic şutează din întoarcere, din interiorul careului, dar Donnarumma prinde fără mari probleme.
10 |
Cel mai întâlnit scor dintre cele două echipe, în campionat, este 1-1. S-a înregistrat de 26 de ori.

Video rezumat: AC Milan - Inter Milano

AC Milan - Inter 2-2. Perisic a egalat în prelungirile partidei. Dublă pentru Suso

Milan a scăpat printre degete victoria în Derby della Madonnina. Pe San Siro, Inter a ratat prima ocazie prin Perisic. Chiar înaintea pauzei, Suso a deschis scorul cu un şut perfect.

Nerazzurii au egalat în partea secundă tot cu o execuţie spectaculoasă. Şutul lui Candreva l-a lăsat fără replică pe Donnarumma.

Trupa lui Vincenzo Montella a revenit în avantaj graţie aceluiaşi Suso, aflat la al patrulea gol stagional. Perisic a trecut din nou pe lângă gol, însă nu a mai iertat în prelungiri.

Croatul a salvat-o de la înfrângere pe Inter, iar derby-ul oraşului Milano s-a terminat 2-2. Cu acest punct, rossonerii au ajuns la şapte puncte în spatele liderului Juventus, în timp ce Inter a urcat pe locul 9.