O nouă premieră pentru Buducnost în Liga Campionilor. Echipa lui Dragan Adzic a învins-o cu rezervele pe vicecampioana Norvegiei, Glassverket. Fără Cristina Neagu, menajată alături de celelalte vedete ale echipei, muntenegrencele au început perfect partida de pe teren propriu.

În prima repriză, portarul lui Buducnost, Zoqbi de Paula a avut un procentaj de 52% mingi aparate și a impresionat și cu o dublă paradă.

La pauza, gazdele conduceau cu 14-9 și au continuat să domine pana in minutul 55. Apoi, Glassverket a revenit si a ratat egalarea la ultima faza.

Buducnonst s-a impus cu 22-21 și s-a calificat de pe primul loc în grupele principale. De cealaltă parte, Glassverket a fost eliminată din Liga Campionilor.