• România, Liga 1, etapa a 22-a: Astra - Botoşani (vineri, 20:00, Digi Sport 1)
  • Box Ekaterinburg: Cristian Ciocan - Alexander Povetkin (vineri, ora 18:00, Digi Sport 2)

CSM București a câștigat fără probleme disputa din etapa a 4-a a Ligii Florilor, 31-18 cu Rapid.

Încurajate frenetic din tribună, giuleștencele nu au rezistat ritmului impus de CSM și, după un sfert de oră, erau conduse cu 7-1. Chiar dacă ploaia din București s-a lăsat cu consecințe și în sală, pe parchet nu au fost probleme, iar la pauză handbalistele antrenate de Helle Thomsen aveau un avantaj de șapte goluri.

Scorul a căpătat proporții în repriza secundă, dar rapidistele au reușit să înscrie goluri spectaculoase, aplaudate la scenă deschisă.

CSM s-a impus în cele din urmă cu 31-18 și rămâne liderul campionatului, cu maximum de puncte.

Norvegianca Frafjord, cu șapte goluri înscrise în poarta Rapidului, a fost cea mai bună marcatoare a disputei.