• Tenis WTA, Cincinnati, "semifinale": Simona Halep - Sloane Stephens, sâmbătă, Digi Sport 2
  • Fotbal, La Liga, prima etapă: Barcelona - Betis, duminică, 21:15, Digi Sport 2, Deportivo - Real Madrid, duminică, 23:15, Digi Sport 2

Cupa României este competiţia surprizelor şi la handbal feminin. Ultima clasată, CSM Slobozia, a ajuns în Final Four, după o victorie neaşteptată în meciul cu CSM Roman, scor 27-26.

Echipa antrenată de Dumitru Muşi a condus tot meciul, în special datorită lui Enescu, Strahan, Georgescu şi Ivan, care au făcut legea la 9 metri.

Slobozia, care va lupta în barajul de menţinere-promovare în Liga Naţională, a condus cu 14-11 la pauză şi a menţinut constantă această diferenţă până în ultimele două minute, când tabela arăta 27-24.

CSM Roman a revenit prea târziu în joc - a marcat două goluri la rând, dar a ratat la ultimul atac.

Slobozia s-a calificat în Final Four-ul Cupei României de la Ploieşti, de săptămâna viitoare, alături de Bistrita şi Craiova.