• La Liga: Alaves-Barcelona (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2) și Real-Valencia (duminică, 23:15, Digi Sport 2). Serie A: Roma-Inter (sâmbătă, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1: Craiova-Gaz Metan (vineri, 21:00, Digi Sport 1), Voluntari-Dinamo (sâmbătă, 21:00, Digi Sport 1) și FCSB-Botoșani (duminică, 21:00, Digi Sport 1)

HC Odorhei și Dinamo au jucat, în direct la Digi Sport, cel mai bun meci al sezonului regulat din Liga Națională la handbal.

Gazdele au impus ritmul în prima repriză și, datorită interului rus Komogorov, Odorhei a condus la pauză cu 14-13.

În partea secundă, Dinamo a recuperat repede pasivul. Cu portarul Irimuș imbatabil în câteva faze, campionii au preluat conducerea, scor 18-16.

Odorheiul a reintrat în joc și, în minutul 50, a egalat la 24. Mai sigure pe final, gazdele au câștigat cu 30-27.

Dinamo a pierdut a doua partidă în campionat, dar rămâne pe primul loc, cu 56 de puncte. HC Odorhei a urcat pe locul 4 în clasament, cu 44 de puncte.