• Fotbal, Liga 2, etapa a 18-a: Mioveni - Hermannstadt (azi, 18:00, Digi Sport 1)
  • Fotbal, Liga 1, etapa a 18-a: Voluntari - Viitorul (azi, 20:45, Digi Sport 1)

ÎN DIRECT la Digi Sport, HC Odorheiul Secuiesc și Dobrogea Sud au onorat derby-ul etapei a 8 din Liga Zimbrilor la handbal masculin. Duelul s-a încheiat însă indecis.

Gazdele au început excelent și au condus cu 5-1, dar oaspeții au revenit și la pauză a fost egalitate, 15-15. În repriza secundă, cele două echipe s-au succedat la conducere, dar niciuna nu s-a putut desprinde.

S-a incheiat 25-25, iar Odorhei este pe locul 5, cu 14 puncte, cu 3 mai mult decat constănțenii, care ocupă poziția a noua.

Golurile harghitenilor au fost marcate de Dragas 5 goluri, Kuzmanoski 4, Baranov 4, Ghiţă 3, Mihalcea 2, Kovacevic 2, Krivokapic 1, Balazs 1, M. Szoke 1, Vilovski 1, Sadovîi 1.

Pentru oaspeţi au înscris Crnoglavac 8 goluri, Malinovic 4, Vujovic 4, Toma 4, Buricea 2, Z. Nikolic 2, Rohozneanu 1.