• Italia etapa a 13-a: Roma-Lazio (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 19:00) şi Napoli - Milan (sâmbătă Digi Sport 2, ora 21:45) şi La Liga, etapa a 12-a: Atletico Madrid - Real Madrid (sâmbătă, ora 21:45, Digi Sport 1)
  • Tenis, Turneul Campionilor, semifinale: Federer - Goffin (ACUM, DigiSport 2) şi Dimitrov - Sock (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 22:00)

CSM Bucureşti a început în forţă Liga Florilor. După succesul din Supercupă, campioana a fost condusă doar în două rânduri la Slobozia, în debutul partidei pe care a câștigat-o clar, scor 37-29.

Unirea s-a ţinut tare doar până la 4-4, după care n-a mai putut ţine ritmul: la pauză, CSM conducea deja cu 19-12, chiar dacă a jucat fără Neagu și Ayglon.

Cu Isabelle Gulden în mare formă, 14 goluri din 16 aruncări, campioana s-a despins în repriza a doua şi s-a impus fără emoţii la opt goluri, scor 37-29. Pentru Slobozia, cele mai multe goluri (11) le-a marcat tânăra Alina Ilie.