• La Liga: Alaves-Barcelona (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2) și Real-Valencia (duminică, 23:15, Digi Sport 2). Serie A: Roma-Inter (sâmbătă, 21:45, Digi Sport 2)
  • Tenis, New Haven: Ana Bogdan - Kirsten Flipkens (azi, 19:00, Digi Sport 2)

Loredana Ohâi a câştigat medalia de argint la categoria 57 de kilograme, la Cupa Europeană de judo de la Saarbrucken (Germania).

Românca s-a impus în grupa D a categoriei 57 de kilograme, după victorii cu sportive din Germania şi Olanda.

Ohâi a învins-o apoi în semifinale pe Giulia Caggiano (Italia), iar în finală a cedat în faţa franţuzoaicei Sarah Harachi.

Ambele reprezentante ale României la categoria 48 de kilograme, Alexandra Pop şi Monica Ungureanu, au pierdut bătăliile pentru medaliile de bronz.

Alexandra Pop a fost învinsă de Anne Sophie Jura (Belgia), iar Monica Ungureanu a pierdut contra Melisei Cakmakli (Turcia).