Puțini își mai amintesc: cum a reacționat Paula Badosa, după ce Simona Halep s-a operat la nas
FOTBAL:PARTENERIAT CASA PARIURILOR-FEDERATIA ROMANA DE FOTBAL (9.03.2023)
Edi Iordănescu, avertisment pentru mai mulți ”Tricolori” înainte de EURO 2024: ”Aveam alte așteptări”
Madrid, Spain. 30 April, 2022. Tennis: Mutua Madrid Open tennis tournament - Madrid, Individual, Women: Paula Badosa (Spain) V Simona Halep (Romania). Credit: EnriquePSans/Alamy Live News
La ce oră se joacă azi meciul Simona Halep - Paula Badosa, din turul 1 de la Miami Open, LIVE pe Digi Sport 2

Video Halep și Begu ne mențin în Grupa Mondială II! România a învins-o pe Marea Britanie cu 3-2

23.04.2017, 10:08

UPDATE 16:45 - Jocelyn Rae și Laura Robson au câștigat super-tie-break-ul și s-au impus cu 6-3 1-6 10-8 în fața Simonei Halep și a Monicăi Niculescu. România rămâne însă în Grupa Mondială II, după ce a trecut de Marea Britanie cu 3-2.

halep begu watson
  • Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

UPDATE 16:32 - Halep și Niculescu câștigă setul secund cu 6-1.

UPDATE 16:05 - Robson și Rae câștigă primul set cu 6-3.

UPDATE 15:43 - Britanicele și-au păstrat serviciul în primul game al meciului. 1-0 pentru Robson și Rae.

UPDATE 15:30 - Deși echipa învingătoare a acestui baraj a fost deja stabilită, după victoria Irinei Begu în fața lui Heather Watson, în scurt timp va începe și meciul de dublu. Pentru România vor evolua Simona Halep și Monica Niculescu, în timp ce pentru britanice vor juca Jocelyn Rae și Laura Robson.

România rămâne în grupa a doua mondială a Fed Cup, după victoria în fața Marii Britanii. Irina Begu a adus punctul decisiv tricolorelor, în meciul cu Heather Watson.

A 33-a jucatoare a lumii, Irina Begu a muncit din greu pentru a oînvinge pe britanică. Primul set a fost unul cu 5 break-uri - romanca a facut cu unul mai mult decât Watson și s-a impus cu 6-4. Disputa a fost stransă și în actul secund. Begu a reușit desprinderea pe final și s-a impus cu 7-5.

Ziua începuse cum nu se poate mai bine pentru Romania. Prima racheta a tricolorelor, Simona Halep, a învins-o în doua seturi pe cea mai bună jucătoare britanică, Johanna Konta.

UPDATE 14:54 - Irina Begu o învinge cu 6-4 7-5 pe Heather Watson, iar România o învinge pe Marea Britanie și rămâne în Grupa Mondială II a Fed Cup!

UPDATE 14:49 - Irina Begu face break și va servi pentru meci la 6-4 6-5.

UPDATE 14:40 - Irina Begu rămâne în setul al doilea. 5-5.

UPDATE 14:36 - Begu ratează trei mingi de break, iar Watson se apropie la un singur game de câștigarea setului al doilea: 5-4.

UPDATE 14:24 - Re-break făcut de Watson. 4-4 în setul al doilea.

UPDATE 14:18 - Irina Begu face break-ul în game-ul șapte al setului secund și trece la conducere. 6-4 4-3 pentru româncă.

UPDATE 14:10 - Se menține echilibrul în setul secund. 3-3 fără break.

UPDATE 14:00 - După un nou game lung, în care a salvat două mingi de break, Irina Begu a egalat la 2 în setul secund.

UPDATE 13:48 - După ce salvează o minge de break, Heather Watson își menține serviciul și conduce cu 2-1 în setul al doilea.

UPDATE 13:44 - Irina egalează situaţia în setul al doilea. 1-1.

UPDATE 13:40 - Watson îşi face serviciul în primul game al setului secund.

UPDATE 13:35 - Irina Begu închide primul set pe primul serviciu! 6-4.

UPDATE 13:30 - Heather Watson își păstrează serviciul și rămâne în primul set. 5-4 pentru Begu.

UPDATE 13:27 - Begu își face serviciul la capătul unui game lung, în care a salvat o minge de break și se apropie la un singur game de câștigarea primului set. 5-3.

UPDATE 13:18 - Încă un break realizat de Begu, care revine în avantaj. 4-3.

UPDATE 13:15 - Watson recuperează din nou break-ul și egalează la 3 în primul set.

UPDATE 13:09 - Game alb câștigat de Watson, care se apropie la un singur game de adversară. 3-2 pentru Begu.

UPDATE 13:07 - Irina Begu e prima jucătoare care își face serviciul în acest meci. 3-1 pentru româncă.

UPDATE 13:03 - Un nou break în primul set. Irina Begu revine în avantaj. 2-1.

UPDATE 12:59 - Heather Watson recuperează break-ul. 1-1 în primul set.

UPDATE 12:54 - Irina Begu începe meciul cu break în fața lui Heather Watson. 1-0.

UPDATE 12:51 - A început meciul dintre Begu și Watson.

România conduce cu 2-1 pe Marea Britanie, în întâlnirea de Fed Cup, de la Mamaia. Prima rachetă a tricolorelor, Simona Halep, a trecut în două seturi de cea mai bună jucătoare britanică, Johanna Konta. Primul act nu a avut istoric - Simona a jucat perfect și i-a cedat adversarei doar un game. Învingătoare în fața lui Halep la ultimul duel, în sferturile de la Miami, britanica aflată pe locul 7 în lume a început mai bine setul al doilea și a reușit repede break-ul. Condusă cu 3-1, Simona s-a motivat imediat și nu a mai cedat niciun game până la final. Câștigătoare cu 6-1 6-3, Halep a adus a doua victorie Romaniei.

UPDATE 12:16 - Simona Halep se impune cu 6-1 6-3 și o readuce pe România în avantaj în confruntarea cu Marea Britanie. 2-1!

UPDATE 12:12 - Halep face break-ul și se apropie la un game de victorie! 6-1 5-3 pentru româncă.

UPDATE 12:08 - Halep îşi păstrează serviciul și preia conducerea, din nou, în setul al doilea. 4-3.

UPDATE 12:03 - Halep recuperează break-ul în setul secund. 3-3.

UPDATE 11:58 - Halep reduce din diferenţă în setul al doilea. 3-2 pentru Konta.

UPDATE 11:54 - Konta salvează trei mingi de re-break și se distanțează la 3-1 în primul set.

UPDATE 11:47 - Konta preia conducerea în setul al doilea, după ce realizează primul break al manșei. 2-1 pentru britanică.

UPDATE 11:42 - Johanna Konta își face și ea serviciul și egalează în setul al doilea. 1-1.

UPDATE 11:40 - Halep începe perfect și setul secund, cu un game câștigat pe propriul serviciu. 6-1 1-0.

UPDATE 11:32 - Simona Halep câștigă clar primul set al meciului cu Johanna Konta. 6-1!

UPDATE 11:29 - Simona Halep se apropie la un singur game de câștigarea primului set. 5-1 pentru româncă.

UPDATE 11:24 - Konta face primul game din acest meci. 4-1 pentru Halep.

UPDATE 11:20 - Halep se desprinde la 4-0, după un game foarte bun pe propriul serviciu.

UPDATE 11:17 - Halep continuă seria foarte bună. Realizează un nou break și conduce cu 3-0.

UPDATE 11:12 - Halep își face serviciul la 0 și se desprinde la 2-0.

UPDATE 11:09 - Simona începe meciul cu un break, după ce revine de la 40-15 pentru britanică. 1-0.

UPDATE 11:05 - A început meciul dintre Halep și Konta.

UPDATE 11:00 - Meciul dintre Halep și Konta va începe în câteva momente. Pe banca României, în locul lui Ilie Năstase, a luat loc, din nou, Monica Niculescu. Rămâne de văzut dacă aceasta își va asuma rolul de căpitan și la al doilea meci de simplu de astăzi, în care, cel mai probabil, Irina Begu o va întâlni pe Heather Watson.

După o primă zi marcată de scandalul provocat de Ilie Năstase, în care România și Marea Britanie au obținut câte un punct, duminică urmează să fie decisă echipa care va juca anul următor în Grupa Mondială II a Fed Cup.

În primul meci, de la ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1 cea mai bună jucătoare a noastră, Simona Halep, o va întâlni pe Johanna Konta, numărul unu din echipa britanică. Învingătoarele din meciurile de ieri s-au confruntat recent și la Miami, atunci când românca a pierdut în sferturile de finală ale turneului deși a servit pentru meci în setul al doilea.

După partida dintre Halep și Konta, pe teren vor intra, cel mai probabil, Irina-Camelia Begu și Heather Watson. Prima dintre acestea ar urma să o înlocuiască astfel pe Sorana Cîrstea, cea care a evoluat sâmbătă, la simplu, contra Johannei Konta, într-un meci pe care l-a pierdut în două seturi.

După încheierea meciurilor de simplu, va urma partida de dublu, care va fi decisivă, în cazul în care scorul va fi 2-2. Acolo, pentru ar urma să joace, teoretic, Sorana Cîrstea și Monica Niculescu, iar, pentru britanice, Jocely Rae și Laura Robson. Sunt însă șanse mari ca, în locul Soranei să intre din nou Begu, iar, în tabăra adversă, Konta i-ar putea lua locul lui Rae.

Rezultatele primei zile:

Simona Halep - Heather Watson 6-4 6-1
Sorana Cîrstea - Johanna Konta 2-6 3-6

Ultimul meci a fost întrerupt în setul al doilea, la scorul de 3-1 pentru româncă, după ce britanica a izbucnit în lacrimi, întrucât a fost jignită atât de spectatori, cât și de căpitanul României, Ilie Năstase.

Programul zilei a doua:

Simona Halep - Johanna Konta, ora 11:00
Irina Begu - Heather Watson
S. Cîrstea / M. Niculescu - J. Rae / L. Robson

Toate meciurile de duminică vor fi ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

PROGRAMUL TRANSMISIUNILOR DIGI SPORT

Etichete: romania , simona halep , sorana cirstea , marea britanie , irina begu , fed cup , baraj , johanna konta

Câştigătorul celor 5,86 de milioane de euro la Joker şi-a ridicat banii. Cine este, mesajul său, și ce spune despre numerele jucate

Câştigătorul premiului de categoria I la tragerea Joker din 14 martie s-a prezentat, luni, la...

gigi baluta
Gigi Becali a auzit că Radunovic a anunțat că pleacă de la FCSB și a intrat în direct: ”A venit la mine la palat”

Cum arată "Popeye", la 3 ani după ce a recunoscut că și-a injectat ulei de motor pentru a avea bicepși uriași
Russian 'Popeye', 23, with bulging biceps from synthol injections is defeated after only three minutes in MMA contest
Întrebat cine a fost cel mai bun fotbalist, Giovanni Becali a răspuns imediat: ”Numărul 1! Un geniu”
giovanni becali 7
Caz de dopaj în SuperLigă! A fost depistat pozitiv: ”Sunt uluit!” Reacția conducerii: ”Am rămas fără cuvinte”
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Gigi Becali s-a convins, după prima etapă din play-off: "Ea e principala adversară, fără să supăr pe nimeni!"
FOTBAL:PREZENTARE BOGDAN ANDONE LA FCSB (5.06.2019)

Simona Halep (32 de ani) - Paula Badosa (26 de ani), meci din turul 1 de la Miami Open, se joacă în această seară, nu înainte de ora 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2 și LIVE VIDEO și TEXT pe...

”Au mârăit!”. Mircea Rednic, în conflict cu jucătorii de la UTA la pauza meciului cu Voluntari
FOTBAL:GLORIA BUZAU-UTA ARAD, BARAJ SUPERLIGA SUPERBET (28.05.2023)
Aflat în arest, Liviu Ungurean a ținut să transmită un mesaj
HANDBAL FEMININ:RAPID BUCURESTI-CSM BUCURESTI, LIGA FLORILOR (7.02.2024)
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare
ilie
Ce șanse are Simona Halep în primul meci după un an și jumătate. ”Multe avantaje clare”
Paula Badosa of Spain & Simona Halep of Romania in action during the second round of the Mutua Madrid Open 2022 tennis tournament on April 30, 2022 at Caja Magica stadium in Madrid, Spain - Photo: Rob Prange/DPPI/LiveMedia
Cum a apărut un mire la ședința foto organizată după nuntă. Imaginile au stârnit ample controverse: „Ar trebui să divorțezi de el!”
Louis Munteanu la Rapid! Șucu vrea să-i dea lovitura lui Gigi Becali. „E ținta noastră la vară”
Toate detaliile transferului lui Louis Munteanu. Sumă de achiziție + salariul: doar Șucu și Becali și-l permit
A fost deschis testamentul lui Matthew Perry. Cine sunt cei patru beneficiari ai averii actorului din „Friends”
Fosta iubită a lui Dorian Popa, în bustieră albă, o fustă minusculă și cizme până la coapse. Babs strălucește la 41 de ani
Bizarerii marca FRF. Se știu echipele care prind locurile de promovare în Superliga, înainte de startul play-off-ului
De ce spun maghiarii că românii trăiesc ca în America Latină? Ce i-a enervat atât de rău?
Gigantul francez care deschide o nouă fabrică în România. Investiția extraordinară vine cu sute de locuri de muncă și salarii pe măsură