• Tenis: Turneul Campioanelor: Simona Halep - Caroline Wozniacki, miercuri, 14:30, ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2
  • Fotbal, Serie A, etapa a 11-a: Milan - Juventus (sâmbătă, 19:00, Digi Sport 2)

Jucătoarele române Sorana Cîrstea, cap de serie numărul şase, şi Ana Bogdan vor fi adversare în runda inaugurală a turneului BRD Bucharest Open (WTA), cu premii totale în valoare de 226.750 dolari, care va debuta luni, la Arenele BNR din Capitală, ÎN DIRECT la Digi Sport.

Şapte românce figurează pe tabloul principal de simplu, celelalte fiind Monica Niculescu, a patra favorită, Irina Begu, cap de serie numărul şapte, Irina Maria Bara, Jaqueline Cristian şi Elena Gabriela Ruse, ultimele trei, beneficiare de wild card-uri.

Meciurile de pe tabloul principal de la BRD Bucharest Open vor avea loc în perioada 17-23 iulie, ÎN DIRECT la Digi Sport.

Jocurile din calificări vor fi transmise la Digi Sport 2 în acest weekend.

Niculescu o va înfrunta în primul tur pe olandeza Quirine Lemoine, Begu va juca împotriva sârboaicei Ivana Jorovic, Irina Bara va avea o adversară puternică, bielorusa Aleksandra Sasnovic, Jaqueline Cristian o va întâlni pe Katerina Kozlova (Ucraina), iar adversara Gabrielei Ruse va fi bulgăroaica Isabelle Şinikova.

Principala favorită a turneului este letona Anastasija Sevastova, finalista de anul trecut, în timp ce a doua favorită este Carla Suarez Navarro, din Spania.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Tabloul principal de simplu:

Anastasija Sevastova (Letonia/N. 1) - Jana Cepelova (Slovacia)
Ekaterina Alexandrova (Rusia) - Danka Kovinic (Muntenegru)
Cagla Buyukakcay (Turcia) - Polona Hercog (Slovenia)
Ana Bogdan - Sorana Cîrstea (N. 6)
Julia Goerges (Germania/N. 3) - Alexa Glatch (SUA)
Aleksandra Sasnovici (Belarus) - Irina Maria Bara
jucătoare venită din calificări - jucătoare venită din calificări
Barbora Krejcikova (Cehia) - Elise Mertens (Belgia/N. 5)
Irina Begu (N. 7) - Ivana Jorovic (Serbia)
Jaqueline Cristian - Katerina Kozlova (Ucraina)
jucătoare venită din calificări - Pauline Parmentier (Franţa)
Quirine Lemoine (Olanda) - Monica Niculescu (N. 4)
Tatjana Maria (Germania/N. 8) - jucătoare venită din calificări
Nadia Podoroska (Argentina) - Maryna Zanevska (Belgia)
Elena Gabriela Ruse - Isabella Şinikova (Bulgaria)
Annika Beck (Germania) - Carla Suarez Navarro (Spania/N. 2)