• România, Liga 1, etapa a 22-a: Astra - Botoşani (vineri, 20:00, Digi Sport 1)
  • Box Ekaterinburg: Cristian Ciocan - Alexander Povetkin (vineri, ora 18:00, Digi Sport 2)

Simona Halep a profitat de pauza competițională și, în afară de antrenamente, a avut timp și pentru a ieși în oraș cu prietenii. Românca de 26 de ani a fost surprinsă alături de Andrei Pavel și Bogdan Stelea.

Conform wowbiz.ro, cei trei au petrecut în acest weekend câteva ore în Centrul Vechi din București. Simona, Bogdan și Andrei au făcut și un selfie, înainte de a se întâlni într-un restaurant cu alți prieteni. Chiar astăzi, Stelea a împlinit 50 de ani.

Simona Halep va încheia anul în fruntea clasamentului WTA după un sezon în care a cucerit trofeul la Madrid şi a mai jucat patru finale, la Roma, Roland Garros, Cincinnati şi Beijing.

Ultima competiţie la care a participat în 2017 constănţeanca în vârstă de 26 de ani este Turneul Campioanelor, din Singapore, unde Halep nu a reuşit să depăşească faza grupelor.

Simona Halep a adunat 5.275.227 de dolari în 2017 din tenis şi a fost pe locul 3 în ierarhia câştigurilor din tenis.

Încasările vor creşte şi mai mult după participarea la turneul demonstrativ din Thailanda, în direct la Digi Sport pe 23 şi 24 decembrie.

Sursa foto: wowbiz.ro