• Fotbal, Liga 1, etapa a 18-a: Dinamo - CFR Cluj (azi, 21:45, Digi Sport 1)
  • Handbal, Liga Campionilor: CSM Bucureşti - Vistal Gdynia (azi, 16:00, Digi Sport 1)

Dueluri pe muchie de cuţit în finala Fed Cup dintre Belarus şi SUA, de la Minsk, transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport. După prima zi, scorul este egal, 1-1.

CoCo Vandeweghe a fost cea care a adus primul succes pentru americance. De o oră şi 31 de minute a avut nevoie numărul 10 mondial pentru a o învinge cu un dublu 6-4 pe Aliaksandra Sasnovich.

Sportivele tării gazdă au echilibrat duelul prin victoria Arynei Sabalenka în faţa campioanei de la US Open, Sloane Stephens. Tânăra de 19 ani şi-a trecut în cont primul set la 3, dar americanca de pe locul 13 mondial a replicat imediat cu acelaşi scor.

În decisiv, primele şase game-uri au însemnat tot atâtea break-uri. Totuşi, Sabalenka a făcut diferenţa pe final - a reuşit să fructifice a patra minge de meci pentru 6-4.

Partidele care vor hotărî câştigătoarea Fed Cup vor fi duminică. La ora 13:00 se va disputa primul duel, urmat de ultimul meci de simplu al zilei, pe Digi Sport 2, iar la 17:15, pe Digi Sport 3, este programată partida de dublu.