• CUPA ROMÂNIEI (sferturi): ACS Poli Timişoara - CFR Cluj, marţi, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.
  • TENIS - MIAMI OPEN: Nadal - Mahut (în direct la Digi Sport 3, ora 22:00 cu aproximaţie) şi Federer - Bautista (în direct la Digi Sport 2, ora 00:00 cu aproximaţie)

Campioana României şi-a luat la revedere de la Liga Campionilor cu un eşec. În sala de la Sibiu, Alba Blaj s-a ţinut tare cu liderul grupei, Dinamo Moscova.

Rusoaicele au luat primul set la 21, dar Alba Blaj a egalat după 25-23 în al doilea act. Moscovitele n-au mai avut milă apoi şi s-au impus la 16, respectiv 22.

În urma victoriei cu 3-1, venită după o oră şi 54 de minute, campioana Rusiei s-a calificat prima din grupa B, în timp ce Alba Blaj a părăsit competiţia de pe ultimul loc, cu doar un succes din şase meciuri: etapa trecută, la Krasnodar.

Tatiana Markevic, cu 17 puncte, şi Nadja Ninkovic, 15 puncte, au fost cele mai bune jucătoare ale echipei antrenate de sârbul Darko Zakoc.

De la învingătoare s-au remarcat Natalia Goncearova, cu 25 puncte, Iana Scerban, cu 21 puncte, şi Maja Poljak, 13 puncte.