• Tenis: Turneul Campioanelor: Simona Halep - Caroline Wozniacki, miercuri, 14:30, ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2
  • Fotbal, Serie A, etapa a 11-a: Milan - Juventus (sâmbătă, 19:00, Digi Sport 2)

ÎN DIRECT la Digi Sport, Dinamo s-a calificat cu emoţii în sferturile de finală ale Cupei României.

În primul meci al sezonului, voleibaliştii antrenaţi de Daniel Rădulescu s-au impus, pe teren propriu, cu 3-1, în faţa Ştiinţei Baia Mare.

Bucureştenii şi-au adjudecat lejer primul set, 25-18, dar l-au cedat la fel de uşor pe următorul, 19-25. Actul al treilea a fost extrem de disputat: Dinamo a salvat o minge de set şi s-a impus cu 28-26. Oaspeţii au încercat să restabilească egalitatea: au condus cu 14-11 în setul patru, dar nu a fost de ajuns. Dinamo a revenit şi a câştigat cu 25-20.

Bucureştenii vor juca pentru un loc în semifinale cu Arcada Galaţi, deţinătoarea trofeului.