• EUROPEAN QUALIFIERS (CM): Anglia - Lituania e duminică, la ora 19:00, în direct la Digi Sport 1
  • EUROPEAN QUALIFIERS (CM): Muntenegru - Polonia e duminică, la ora 21:45, în direct la Digi Sport 1

Primul meci al Stelei din play-off-ul Diviziei A1 a fost cu CSM Bucureşti. Roș-albaștrii s-au impus cu 3-0 la seturi.

Înaintea partidei cele două echipe erau pe locurile 1 şi 6, iar după meci şi-au păstrat poziţiile. În primul set scorul a fost strâns, până la 22-21 pentru gazde. Apoi roş-albaştrii au mărit ritmul şi au închis actul cu 25-21.

Setul secund a fost ca o plimbare în parc pentru militari, care s-au impus la pas, cu 25-11. În setul decisiv, CSM a condus cu 17-16 dar în final tot gazdele au avut câştig de cauză şi s-au impus cu 25-23.