Home | Box | Stiri

BOX, GALA DIN OFFENBURG

de Teodor Avramescu 00:03 | 15-01-2012 | Nici un comentariu A A A

Germanul Robert Stieglitz

și-a păstrat centura de campion mondial, în versiunea WBO, la categoria super-mijlocie, după ce l-a învins cu o decizie în unanimitate, pe conaționalul său Henry Weber.

Campionul are dej programat următorul meci pe 14 aprilie, în compania danezului Mikkel Kessler.


Gala din Germania de la Offenburg a consemnat și reintoarcerea cu succes, în ringul de box, dupa o pauză de 8 luni, a lui Artur Abraham.

Adversarul său, argentinianul Pablo Farias nu a rezistat decât pină în runda a 5-a, când a fost trimis, de 3 ori la podea, iar arbitrul a oprit partida.


În alte meciuri din aceeași gală,

bulgarul Kubrat Pulev și-a pastrat titlul IBF International, la categoria grea, după ce l-a învins inainte de limită, în runda a 10-a, pe britanicul Michael Sprott,

germanul Dustin Dirks a câștigat prin TKO, în repriza a 4-a, întâlnirea cu Sam Couzens, din Marea Britanie, la categoria semi-grea,

iar germanca Ramona Kuehne și-a apărat, cu succes, cele 3 centuri în versiunile WBO, WBF și IBF, în fața Renatei Domsodi din Ungaria, pe care a învins-o prin KO tehnic, în runda a 8-a.







Comenteaza




2012-05-17 17:35:35-->