(SP)ITALY VERONA FOOTBALL SERIE A HELLAS VERONA VS AC MILAN
Bayern a pregătit oferta pentru starul de 60.000.000€ al lui AC Milan, iar italienii au luat imediat decizia
Training FC Bayern
Bayern Munchen a dat ”asaltul” final pentru Ronald Araujo. Ofertă imensă pentru Barcelona
manea_dragusin
Florin Manea a spus lucrurilor pe nume, după ce Edi Iordănescu l-a schimbat pe Radu Drăgușin la pauză

Hoffenheim - Bayern 1-3. Dublă a lui Goretzka și gol Lewandowski

18.01.2019, 23:15

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

VIDEO Hoffenheim - Bayern 1-3. ÎN DIRECT la Digi Sport, campioana en titre a câștigat primul meci disputat în Bundesliga din 2019. Goretzka a marcat o dublă în prima repriză, apoi Schulz a redus din diferență. Hoffenheim a presat spre final, dar tot Bayern a marcat, prin Lewandowski.

Leon Goretzka a fost eroul lui Bayern în deplasarea de la Hoffenheim. Mijlocaşul a deschis scorul cu noroc, după ce şutul său la colţul scurt a fost deviat uşor de un apărător al gazdelor.Goretzka a reuşit dubla chiar înainte de pauză, după centrarea perfectă trimisă de Alaba în faţa porţii.

Hoffenheim a redus din diferenţă în repriza a doua. Schulz a înscris cu un şut din marginea careului. În final, Lewandowski şi-a scutit echipa de emoţii. Polonezul a înscris al unsprezecelea gol în actualul sezon după o minge ajunsă în faţa porţii pe traseul James Rodriguez - Thomas Muller. Bayern s-a apropiat la trei puncte de Borussia Dortmund. Liderul joacă însă la Leipzig, de la 19:30, în direct la Digi Sport 1.

• min. 90

Final de meci: Hoffenheim - Bayern Munchen 1-3

• min. 87 Video

GOOOOL BAYERN! GOOOL LEWANDOWSKI! Polonezul risipește emoțiile în acest final de partidă. Atacantul lui Bayern a reluat în plasă, din 6 metri

• min. 59 Video

GOOOL HOFFENHEIM! GOOOL SCHULZ! Hoffenheim reduce din diferență pe contraatac. Schulz a marcat cu un șut din afara careului de 16 metri

• min. 45 Video

GOOOL BAYERN! GOOOL GORETZKA! Bayern își mărește avantajul după un contraatac școală. Goretzka l-a învins pe Baumann cu o reluare din cădere

• min. 35 Video

GOOOL BAYERN! GOOOL GORETZKA! Lewandowski a reluat cu capul o centrare a lui Coman, Baumann respinge, balonul ajunge la Goretzka, al cărui șut deviat intră în poartă

• min. 29 Video

OCAZIE BAYERN! Goretzka primește o minge în adâncime și încearcă un șut către colțul lung, dar portarul lui Hoffenheim respinge

• min. 11 Video

OCAZIE BAYERN! Lewandowski trage din interiorul careului de 16 metri, dar mingea trece puțin pe lângă bara porții gazdelor

• min. 1

A început partida dintre Hoffenheim și Bayern Munchen. Primul meci din Bundesliga în 2019