FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)
FCSB - Rapid, LIVE VIDEO, de la 20:30, Digi Sport 1. Cu o victorie, ”roș-albaștrii” sunt la doar un pas de titlu
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA FOTBAL CLUB SA - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (02.02.2024)
FCU Craiova - Dinamo, Live Video 17:30, Digi Sport 1. ”Câinii” au șansa să salte pe loc de salvare
FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, LIGA 1 CASA PARIURILOR (2.02.2020)
”Lista neagră” a lui Dan Petrescu: 8 jucători, OUT de la CFR
LIVE Stirile Digi Sport
Politehnica Iași Politehnica Iași
1 - 1
Du 22.04.2018 21:45

CSM Iaşi - CFR Cluj 1-1. Moldovenii, primul punct în play-off. FCB rămâne lider solitar

23.04.2018, 00:35

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

CFR Cluj n-a reuşit să profite de pasul greşit făcut de FCSB la Ovidiu. Ardelenii au obţinut şi ei tot un punct la Iaşi, unde Arlauskis a fost salvat de bară după cinci minute, la lovitura de cap a lui Frăsinescu.

În minutul 36, în urma unui corner, Omrani a trimis în faţa porţii de unde Ţucudean a deschis scorul. Se putea face 2-0 în repriza a doua, dacă acelaşi Omrani nimerea poarta din poziţie ideală.

Ocazia s-a răzbunat la faza următoare. Ovidiu Haţegan a văzut penalty la duelul dintre Sin şi Bordeianu, iar Andrei Cristea a transformat impecabil şi a făcut 1-1, scor care s-a menţinut până la final, în ciuda unei ultime mari ocazii irosite de clujeni.

Pentru CFR urmează marele derby pentru titlu cu FCSB. Clujenii au rămas la două puncte în spatele roş-albaştrilor înaintea partidei care va fi duminică, ÎN DIRECT la Digi Sport.

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

• 90 fr2

FINAL DE MECI! CSM Poli Iaşi a remizat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1, şi a obţinut primul punct în play-off. În urma acestui rezultat, FCSB rămâne lider solitar în Liga 1, la două puncte în faţa echipei lui Dan Petrescu, pe care o va întâlni în marele meci direct pentru titlu, în următoarea etapă, pe Arena Naţională.

• 90 cg cg

Cartonaş galben primit de Costache.

• 90 cg cg

Cartonaş galben primit de Rusu, pentru trageri de timp.

• 86 oc oc

Ocazie CFR! Bordeianu a trimis periculos cu capul, dar mingea, uşor deviată de un fundaş al gazdelor, a trecut pe lângă poartă.

• 85 cg cg

Cartonaş galben primit de Ştefănescu.

• 78 s s

Ultima schimbare şi la clujeni. Costache a intrat în locul lui Omrani.

• 75 s s

Ultima schimbare la gazde. Ştefănescu a intrat în locul lui Platini.

• 70 cg cg

Cartonaş galben pentru Sin.

• 67 s s

Schimbare la clujeni. Hoban i-a lăsat locul lui Mailat.

• 66 gp gp

GOOOOOL CSM Poli, 1-1! Andrei Cristea a transformat impecabil lovitura de pedeapsă şi a marcat primul gol al moldovenilor pe teren propriu în play-off.

• 64 p p

Penalty CSM Poli! Ovidiu Haţegan a acordat lovitură de la 11 metri pentru gazde, după un duel între Sin şi Bordeianu.

• 62 oc oc

Ocazie CFR! Omrani a fost o şansă foarte mare de a dubla avantajul oaspeţilor, dar a trimis cu capul pe lângă poartă, din poziţie ideală.

• 59 cg cg

Cartonaş galben primit de Jo Santos.

• 49 oc oc

Ocazie CSM Poli! Gazdele au avut două şanse mari de a egala la aceeaşi fază, după o pătrundere frumoasă a lui Danel pe partea dreaptă. Niciunul dintre elevii lui Stoican nu a reuşit, însă, să ajungă la pasele trimise inteligent în faţa porţii.

Schimbare la gazde. Danale a intrat în locul lui Panţîru.

PAUZĂ! CFR Cluj conduce cu 1-0 în faţa lui CSM Poli Iaşi, datorită golului marcat de Ţucudean.

• 45 cg cg

Cartonaş galben primit de Andrei Cristea.

• 37 oc oc

Ocazie CSM Poli Iaşi! Replica moldovenilor nu s-a lăsat aşteptată. Andrei Cristea a fost la un pas de egalare, dar Arlauskis a reuşit să prindă.

• 36 g g

GOOOOOL, 1-0 CFR! Clujenii au deschis scorul prin Ţucudean. Atacantul oaspeţilor a marcat din apropiere, după o pasă a lui Omrani, care a recentrat în faţa porţii mingea venită din corner, de la Deac.

• 31 s s

O modificare şi la gazde. Frăsinescu, de asemenea cu probleme medicale, i-a lăsat locul lui Jagodinskis.

• 31 s s

Schimbare la CFR. Mureşan a intrat în locul lui Boli.

• 29 fm fm

Veste proastă pentru Dan Petrescu. Boli s-a accidentat în timp ce încerca să se replieze pe un contraatac al gazdelor şi nu a mai putut continua meciul. Se pare că fundaşul clujenilor a suferit o ruptură musculară.

• 5 oc oc

Ocazie CSM Poli Iaşi! Moldovenii au fost aproape de deschiderea scorului. Frăsinescu a trimis cu capul după o lovitură liberă, dar mingea a lovit bara porţii lui Arlauskis, care fusese depăşit.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut clujenilor.

• 0 info

În turul din play-off, la Cluj, CFR s-a impus dramatic, scor 2-1, la capătul unui meci în care Dan Petrescu a fost eliminat.