FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Foto Rana groaznică a lui Romario Benzar. Imaginea din interior vă poate afecta emoțional
Video&Foto Jucătorii lui FC Botoșani ”au plătit greu” victoria cu Dinamo. Ce ”cadouri” au primit din partea rivalilor
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
1 - 2
Botoşani Botoşani
Du 17.02.2019 20:00

Dinamo - FC Botoșani 1-2. "Câinii" ratează pentru al doilea an la rând play-off-ul

17.02.2019, 21:55

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

VIDEO Dinamo - FC Botoșani 1-2. Obligată să câștige pentru a rămâne în cursa pentru un loc de play-off, Dinamo a fost învinsă chiar în Ștefan cel Mare și va evolua pentru al doilea an la rând în play-out. Deși a condus cu 1-0, formația lui Rednic fost învinsă cu 2-1.

Montini a deschis scorul în minutul 24, dar bucuria câinilor nu a durat decât 4 minute. Golofca a egalat și a stabilit scorul pauzei. La reluare, Dinamo a forțat în atac, dar cea care a dat lovitura a fost FC Botoșani. Fabbrini a stabilit scorul final cu o acțiune de toată frumusețea, iar FC Botoșani continuă lupta pentru play-off. De cealaltă parte, Dinamo va juca pentru a doua oară la rând în play-out.

• 90+5 fr2

Final de meci. Dinamo - FC Botoșani 1-2 și bucureștenii ratează pentru al doilea an la rând prezența în play-off

• 90+4 oc oc

OCAZIE DINAMO! Aliji șutează periculos din lovitură liberă, dar mingea trece puțin pe lângă poarta moldovenilor

• 75 g g

GOOOOL FC BOTOȘANI! GOOOOL FABBRINI! Mijlocașul italian marchează după o acțiune personală de toată frumușetea, în care a depășit 3 jucători ai lui Dinamo

• 73 fm fm

Jaadi centrează perfect pentru Montini, dar italianul trimite mult pe lângă poartă dintr-o poziție foarte bună

• 45+2 fr1

Final de primă repriză. Dinamo - FC Botoșani 1-1, la pauză.

• 30 fm fm

Încă o fază bună a moldovenilor. Karaboue a ajuns la finalizare, dar a șutat slab și portarul lui Dinamo a reținut cu ușurință

• 28 g g

GOOOOL FC BOTOȘANI! GOOOL GOLOFCA! Replică imediată a moldovenilor. Fostul jucător de la FCSB a restabilit egalitatea după o acțiune personală, în care l-a depășit fără probleme pe Mustoe

• 24 g g

GOOOL DINAMO! GOOOL MONTINI! Italianul deschide scorul în Ștefan cel Mare, cu o reluare din fața porții, după ce mingea reluată de Papazoglou a lovit transversala

• 24 oc oc

OCAZIE DINAMO! Nistor trage de la 25 de metri însă portarul moldovenilor e atent și respinge în corner

• 21 fm fm

Karaboue șutează din afara careului, dar trimite mult peste poartă

• 19 s s

Schimbare la FC Botoșani. Iese Ongenda, accidentat, și intră Laurențiu Buș

• 13 oc oc

OCAZIE FC BOTOȘANI! Fază prelungită de atac a moldovenilor, finalizată în cele din urmă de italianul Fabbrini, cu un șut pe lângă poarta lui McDermott

• 3 fm fm

Zenke centrează în careu, mingea ajunge la Nistor, care în locul unui șut din prima încearcă o preluare, dar scapă mingea în afara terenului