luca
”Sunt cam supărat pe el”. Luca Mihai, mesaj pentru Josue Homawoo
silva
Video Tony da Silva a câștigat primul meci cu Poli Iași și a spus cui îi dedică victoria. ”Am fost uniți pentru el!”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (6.04.2024)
S-a accidentat și ratează meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj! Clubul l-a trimis pe jucător la “vraciul” Marijana
Liga Digi Sport
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
0 - 0
Politehnica Iași Politehnica Iași
Lu 23.07.2018 22:00

U Craiova - Poli Iași 0-0. Prima remiză albă a sezonului. Top 4 al stagiunii trecute, fără victorie în prima etapă

23.07.2018, 20:05

• SuperLiga: Voluntari - FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

U Craiova s-a alăturat celorlalte candidate la titlu, care au început sezonul cu stângul. Alexandru Mitriţă a ratat cele mai mari ocazii în egalul cu Poli Iaşi, scor 0-0.

Partida din Bănie a început cu aproape 50 de minute mai târziu, din cauza problemelor cu nocturna, iar când jocul a început, în cele din urmă, fanii olteni au descoperit că moldovenii nu au venit să se apere pe Oblemenco.

Echipa lui Flavius Stoican a avut primele ocazii, dar cea mai mare i-a aparţinut lui Panţîru, al cărui şut în forţă a trecut puţin pe lângă poartă.

Fundaşul oaspeţilor s-a evidenţiat şi în defensivă, când a anulat faza spectaculoasă reuşită de Mitriţă. Burlacu a avut şi el şansa deschiderii scorului, dar Denis Rusu a fost la post.

În prelungirile reprizei, Mitriţă a fost lipsit de şansă, iar şutul său a lovit bara.

În partea a doua, portarul oaspeţilor a fost pe fază şi la execuția lui Bancu. Nou-intratul Markovic a produs şi el panică în careul lui Poli, dar U Craiova - Poli Iași s-a terminat 0-0.

• 90+5 fr2

FINAL DE MECI! U Craiova şi CSM Poli Iaşi au terminat la egalitate, scor 0-0, prima remiză albă a noului sezon. În urma acestui rezultat, niciuna dintre primele patru clasate din ediţia trecută a Ligii 1 nu a câştigat în prima etapă.

• 90+3 cg cg

Cartonaş galben primit de Markovic.

• 82 cg cg

Cartonaş galben primit de Rusu, pentru trageri de timp.

• 81 oc oc

Ocazie Craiova! O nouă şansă irosită de olteni. Mitriţă a centrat perfect de pe partea stângă, iar Markovic a trimis cu capul periculos, dar mingea a trecut agonizant pe lângă poartă.

• 78 oc oc

Ocazie Craiova! Mitriţă a creat din nou panică în careul moldovenilor, dar finalizarea sa a lăsat de dorit. Vedeta gazdelor a trimis paralel cu poarta, dintr-o poziţie din care putea obţine mai mult.

• 77 s s

A treia modificare şi la ieşeni. Patrick Petre i-a luat locul lui Kizito.

• 73 s s

Ultima schimbare la olteni. Markovic a intrat în locul lui Răzvan Popa.

• 69 cg cg

Cartonaş galben primit de Panţîru.

• 66 s s

O nouă modificare în echipa lui Flavius Stoican. Bosoi a intrat în locul lui Ştefănescu.

• 64 s s

Schimbare la gazde. Bărbuţ a intrat în locul lui Glavina.

• 61 s s

Prima schimbare la oaspeţi. Mimoun a intrat în locul lui Pîrvulescu.

• 54 oc oc

Ocazie Craiova! Continuă presiunea gazdelor. Rusu a avut o nouă intervenţie excelentă, la şutul lui Bancu.

• 49 oc oc

Ocazie Craiova! Oltenii au început tare partea a doua, dar Glavina nu a putut profita de o situaţie foarte bună şi a trimis la mare distanţă de poartă, din poziţie ideală.

• 45+3 fr1 fr1

PAUZĂ! U Craiova şi Poli Iaşi sunt la egalitate, scor 0-0.

• 45+2 oc oc

Ocazie Craiova! Mitriţă a fost la câţiva centimetri de gol. A tras superb de la marginea careului, dar mingea a lovit bara porţii lui Rusu.

• 39 cg cg

Cartonaş galben primit de Cioinac.

• 35 s s

Schimbare forţată la Craiova. Briceag a intrat în locul lui Dimitrov, accidentat.

• 34 oc oc

Ocazie Craiova! Burlacu a făcut o preluare foarte bună şi a tras excelent cu piciorul drept, la colţul scurt, dar Rusu a respins cu un reflex de calitate.

• 27 oc oc

Ocazie Craiova! Prima şansă importantă a gazdelor. Mitriţă s-a descurcat excelent, la o fază la care a participat şi Glavina, dar a fost blocat providenţial de Panţîru, în momentul şutului.

• 23 oc oc

Ocazie Poli Iaşi! Panţîru a profitat de o eroare a lui Dimitrov şi a ajuns într-o situaţie favorabilă, dar şutul său cu piciorul stâng a trecut puţin pe lângă poarta lui Pigliacelli

• 19 oc oc

Ocazie Poli Iaşi! În urma cornerului obţinut de Panţîru, moldovenii au fost aproape de gol. Cioinac a ratat, însă, din câţiva metri şi, timid, a solicitat şi un penalty.

• 18 fm fm

Panţîru a încercat încercat să centreze, dar tentativa lui s-a transformat într-un lob periculos, pe care portarul Craiovei l-a respins spectaculos de sub bară.

• 15 cg cg

Cartonaş galben primit de Chelaru, după un fault asupra lui Burlacu.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor. Cu 47 de minute întârziere a început partida, din cauza problemelor de la instalaţia de nocturnă.