FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)
Cel mai valoros prim ”11” din SuperLiga! FCSB are trei jucători în echipa ideală
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Exclusiv ”Atunci FCSB își va arăta adevăratul nivel”. Mihai Rotaru e ferm și anunță: ”Lupta la titlu nu s-a terminat”

Video Sepsi Sf. Gheorghe - ACS Poli Timişoara 1-0. Hadnagy a înscris golul victoriei cu un şut spectaculos

02.02.2018, 18:10

Sepsi a câştigat primul meci al anului din Liga I, 1-0 cu ACS Poli Timişoara. Hadnagy a marcat golul de trei puncte cu trei minute înainte de final.

bucurie hadnagy
  • SuperLiga: U Cluj - UTA, sâmbătă, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Rapid, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Primul meci al anului din Liga I a adus victoria lui Sepsi Sfântu Gheorghe cu ACS Poli Timişoara. Cu nouă jucători noi pe teren şi mutată pe stadionul Ilie Oană pentru partidele de pe teren propriu, Sepsi a dat lovitura cu trei minute înainte de final, prin veteranul Attilla Hadnagy.

Prima mare ocazie a partidei a fost irosită de un jucător crescut de Chelsea. Filipe de Oliveira a încercat să profite de o minge oferită de timişoreni, a driblat frumos şi a şutat periculos, dar portarul Curileac a respins mingea. Timişoara a răspuns printr-o lovitură liberă, dar Melinte nu a reuşit să trimită mingea spre poarta adversă. Până la finalul reprizei tot Sepsi a fost echipa mai periculoasă. Fulop a şutat slab şi Curileac a reţinut fără emoţii. Cea mai mare ocazie a primei reprize s-a consumat în minutul 38, Oliveira a centrat în viteză şi Hamed a ajuns prea târziu la întâlnirea cu mingea şi nu a reuşit să o trimită în poartă.

În repriza secundă, gazdele au ratat şi alte ocazii prin Kuku şi Viera, dar în cele din urmă au dat lovitura prin Attilla Hadnagy.

Primul meci al anului a adus şi primele probleme de arbitraj. Ionuţ Popa a cerut eliminare la Viera, pentru intrarea la Şeroni. Odată cu înfrângerea de la Ploieşti, ACS Poli Timişoara a ajuns la al şaptelea meci fără victorie în campionat.

LIVE VIDEO&TEXT

FINAL DE MECI. Sepsi câştigă cu 1-0 duelul cu ACS Poli Timişoara.

MIN 90+2.  Ultima ocazie a meciului. Jucătorii lui Ionuţ Popa încearcă să egaleze, dar Doman trage slab pe lângă poartă.

MIN 89. Lovitură liberă pentru Sepsi. Fulop trimite mult peste poartă.

MIN 87. GOOOOL SEPSI. Mingea pleacă de portarul Rîmniceanu,  Kuku deviază frumos cu capul şi Hadnagy înscrie cu un şut superb. Este primul gol marcat în 2018 într-un meci oficial. Un gol înscris după doar 2 pase.

MIN 75. CG Filipe de Oliveira primeşte cartonaşul galben după un duel cu Melinte. "Nu a fost nici măcar fault, arbitrul Iulian Călin s-a grăbit", susţine comentatorul partidei , Mădălin Negoiţă.

MIN 72. O nouă schimbare la Timişoara. Părăseşte terenul Enescu şi în locul lui intră Doman.

MIN 69. Şeroni se resimte după accidentarea de mai devreme şi părăseşte terenul. În locul lui intră Neagu.

MIN 68. Schimbare la Sepsi. Iese Gorrin, intră Hadnagy.

MIN 65. CG pentru Ousmane Viera după ce l-a faultat pe Şeroni.

MIN 59. Filipe de Oliveira este ca un ghimpe pe partea dreaptă. Portughezul driblează frumos, centrează în careu, dar Kuku trimite cu capul peste poartă.

MIN 56. Gazdele în ofensivă şi după o fază prelungită de atac, Viera trimite spre poartă din careul de 6 metri. Curileac este atent şi respinge.

MIN 52. Schimbare la echipa gazdă. Iese Hamed, intră Patrick Petre.

MIN 51. Centrare Ciucur, Rîmniceanu iese greşit şi ezită. Bîrnoi este surpins şi nu trimite mingea în poartă. Până la urmă, Rîmniceanu rezolvă situaţia după câteva clipe de emoţie.

MIN 49. CG primit de Drăghici după o intrare tare la Sato.

MIN 47. Benjamin Kuku intră în periculos în careu, dar se află în unghi. Atacantul gazdelor trage la poartă, dar mingea a fost respinsă de Curileac.

MIN 46. A început repriza a doua. Antrenorii nu au făcut nicio schimbare la pauză.

MIN 45-PAUZĂ. Sepsi a avut iniţiativa în prima repriză, dar nu a reuşit să marcheze. Scorul este 0-0.

MIN 38. Ocazie mare a jucătorilor de la SEPSI după un contraatac rapid pornit din propriul careu. Oliveira centrează în viteză, dar Hamed nu reuşeşte să trimită mingea în poartă din interiorul careului.

MIN 31. Oaspeţii greşesc şi mingea ajunge la Fulop care trage slab. Curileac reţine fără emoţii.

MIN 22. Lovitură liberă executată periculos. Melinte încearcă să reia spre poartă, dar nu reuseşte să lovească mingea.

MIN 20. Cea mai mare ocazie de până acum. Ocazie Filipe de Oliveira şutează, dar mingea este respinsă de Curileac.

MIN 17- Rîmniceanu luftează şi le oferă timişorenilor o lovitură de la colţ, dar adversarii nu profită.

MIN 13- Echipa lui Ionuţ Popa se află în atac. Şutează Bîrnoi, dar mingea îl loveşte pe Drăghici. Atacantul se afla în poziţie afară din joc.

MIN 9- Gazdele atacă mai mult şi încearcă să-şi impună jocul, dar defensiva timişoreană nu se clatină.

MIN 6- Benjamin Kuku încearcă să şuteze de la distanţă, dar mingea trece mult peste poartă.

MIN 1- A început meciul. Partida se joacă la Ploieşti.

Echipele DE START:

SEPSI OSK 4-2-3-1:

Rîmniceanu- Dalmau, Ousmane Viera, Obsivac Jure, Sato Daisuke- Ghinga, Rodriguez- Yasin Hamed, Istvan Fulop, Filipe De Oliveira, Benjamin Kuku

Antrenor Eugen Neagoe

ACS Poli Timişoara (4-2-3-1) :
Curileac- Străuţ, Khubutia, Melinte, Şeroni-  Enescu, Artean-  Bîrnoi, Vaşvari, Ciucur- Drăghici

Antrenor Ionuţ Popa

Arbitru de centru Călin Iulian.

Asistenţi: Danşa Ciprian Florin, Neacşu George Florin

Sepsi Sfântu Gheorghe primeşte, la Ploieşti, pe ”Ilie Oană”, vizita celor de la ACS Poli Timişoara, în primul meci al anului din Liga 1.

Cu peste 10 jucători noi la echipă, Sepsi încearcă salvarea de la retrogradare.

”Ne dorim foarte mult să câștigăm acest joc... cu toate că nu va fi așa de ușor. ACS Poli Timișoara este o echipă bună, care are în componența sa jucători valoroși, cu experiență mare, dar vom face tot ce depinde de noi să câștigăm acest joc”, a susținut Eugen Neagoe, antrenorul celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, completat de elevul său, Istvan Fulop: ”Eu zic că vestiarul e foarte bine, băieții noi care au venit s-au integrat foarte bine. I-am primit cum se cuvine”.

Partida Sepsi Sf. Gheorghe - ACS Poli Timişoara va fi transmisă în direct de la ora 18:00, vineri, pe Digi Sport 1.

Până acum, cele două echipe s-au mai întâlnit o singură dată, în turul acestui campionat. Au terminat la egalitate atunci, scor 0-0, într-un joc dominat de bănățeni. Meciul a fost unul dur, în care arbitrul central George Găman au acordat nu mai puțin de opt cartonașe galbene.

Etichete: sepsi , acs poli timisoara

O profesoară de engleză și-a pierdut locul de muncă după ce colegii i-au aflat secretul

O profesoară de liceu în vârstă de 50 de ani a fost nevoită să-și dea demisia după ce contul ei...

andreea-sasu16
Are o avere de 800.000.000 €, și-a părăsit logodnica și va avea un copil cu o tânără din Pașcani: ”Ne-am mutat împreună”

Greșeala de arbitraj care poate decide lupta la titlu în SuperLigă! Ce s-a întâmplat la Sepsi - CFR
FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)
Mircea Lucescu revine pe bancă! Acord cu noua echipă
Ahead of Turkish Super Cup match in Riyadh
”Cea mai frumoasă femeie din România”, gata de un gest necugetat după ce soțul ei a fost umilit: ”I-am văzut mașina”
enache-lena7
Antrenorul care a semnat cu Petrolul
petrolul

Vestea primită de Radu Drăgușin! Ce decizie ar fi luat Postecoglou, după revenirea lui Van de Ven
Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford
Cristi Balaj a intervenit după 1-1 cu Sepsi și s-a dezlănțuit: ”Nu vă e rușine? Suntem în haită?
”Războiul” a ajuns până în Anglia. Verdict fără dubii dat în Regat: ”Lovitură pentru falsa Steaua București”
FOTBAL:CSA STEAUA BUCURESTI U19-FCSB U19, LIGA ELITELOR U19 (29.09.2018)
Demi Rose, pictorial îndrăzneț de ziua ei de naștere. Și-a acoperit corpul cu vopsea și a pozat în cele mai senzuale ipostaze
Încă o accidentare la FCSB! Favoritul lui Gigi Becali are ruptură! Cât lipsește
Ce face în prezent Dorin Rotariu, după ce a fost alungat de Gigi Becali de la FCSB
Arnold Schwarzenegger, prima imagine după ce i-a fost montat un stimulator cardiac. Fanii, val de reacții: „Ești de neoprit, ești o legendă!”
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Prețul amețitor cu care se vinde un garaj din lemn în Brașov: „E inclusă și mașina în preț?"
Un nou tip de radar, pregătit să facă ravagii printre șoferi. Amenda vine și dacă nu aveți viteză
Câți bani face un muncitor străin în România: „Familia așteaptă bani de la noi, fără noi, ei nu au nimic"
Daniil Medvedev, bătut măr la Miami. "Ăsta e finalul poveștii, ca să fiu sincer"
Video Sepsi - CFR Cluj 1-1. Ardelenii au făcut un nou pas greșit în lupta la titlu